null

Dwie premiery dla młodej publiczności

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na różowym tle narysowane trzy konie (dwa czerwone i jeden niebieski) z postaciami siedzącymi na nich (dwóch mężczyzn i kobieta w niebieskiej sukience)
Premiera w Teatrze Lalka | Autor: materiały Teatru Lalka

Teatry Guliwer i Lalka zapraszają na swoje premierowe spektakle. Już w najbliższy weekend pierwsze pokazy “Snu na gapę” oraz “Baśni o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze”.

Teatr Guliwer

W sobotę 14 stycznia Teatr Guliwer zaprasza na premierę sztuki „Sen na gapę” Grzegorza Uzdańskiego w reżyserii Roberta Drobniucha. To niezwykle barwna opowieść o marzeniach, niewielkich smutkach i nieco większych strachach, które mieszkają w środku każdego z nas.

Tytułowy sen, zamiast przyśnić się, trafia do działu dziennego, czyli krainy myśli, wspomnień i uczuć głównej bohaterki, gdzie wyrusza w podróż w poszukiwaniu skradzionego biletu. Podczas wędrówki poznaje pewną energiczną dziewczynkę oraz orła, który nie jest pewien, czy sam jest wystarczająco godny na godło. Kim są tajemnicze postaci mieszkające w głowie bohaterki i czy sen odzyska swój zagubiony bilet?

“Sen na gapę” jest przeznaczony dla widzów od 6 lat. Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. 

Teatr Lalka

Dla nieco młodszej publiczności (od 4 lat) przygotowana została najnowsza premiera w Teatrze Lalka. “Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze” to jedna z “Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana. 

Klechdy zachwycają kolejne pokolenia pięknem oryginalnego języka i poetycką aurą opowiadania. Ich autor, zainspirowany baśniami arabskimi, postanowił opowiedzieć je na nowo nadając im własny, niepowtarzalny styl: : „Daleko, daleko, za górą, za rzeką, za zielonym borem, za modrym jeziorem, w pobliżu rozstaju, w sąsiedztwie ruczaju stał niegdyś pałac...” 

Adaptację tekstu oraz scenografię i lalki przygotował Jarosław Kilian, spektakl wyreżyserowała  Aneta Jucejko-Pałęcka, muzykę skomponował Grzegorz Turnau.