null

Hashtag Ensemble i Atom String Quartet – Festiwal Muzyka Pokoju - Muzyka Wiary

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.10.2022 19:00 - 23.10.2022 21:00
Białe napisy na czarnym tle.
Festiwal Muzyka Pokoju - Muzyka Wiary

Wybitni artyści jazzu, muzyki klasycznej i współczesnej zagrają w Warszawie w dniach 20-25 października podczas szóstej edycji Festiwalu Muzyka Pokoju – Muzyka Wiary organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Bezczas – Hashtag Ensemble

Do czułego, pełnego subiektywnych emocji szybowania nad tym, co zanurzone w czasie, a tym, co poza czasem, zaprasza formacja Hashtag Ensemble, przygotowując z myślą o Festiwalu projekt "Bezczas". Usłyszymy w nim utwory trojga kompozytorów – gigantów muzyki współczesnej: "Cendres" Kaiji Saariaho, "Vox Balaenae" George’a Crumba i "Why Patterns?" Mortona Feldmana. Utwory te są niezwykłym obrazem zmagań twórców z Czasem jako kategorią mistyczną i muzyczną.

Kwartety Tansmana – Atom String Quartet

W przygotowywanym na Festiwal projekcie ASQ zawarł dwa kwartety smyczkowe, oznaczone numerami 3 i 5. Pierwszy powstał w roku 1925, drugi w roku 1940. O ile "Kwartet smyczkowy nr 3" pełen jest odwołań do polskiej muzyki ludowej i tradycji żydowskiej, to w "Kwartecie smyczkowym nr 5" pojawiają się także rozwibrowane muzyczne emocje będące niezwykłym sygnałem zbliżającej się Zagłady. Opowiedzenie obu kwartetów niezwykłym, nowatorskim muzycznie językiem, jakim posługuje się ASQ, będzie bez wątpienia wydarzeniem na trwałe wpisującym się do kanonu naszej kultury.

Festiwal Muzyka Pokoju - Muzyka Wiary

Sprawdź lokalizację na mapie