null

AżTak Festiwal w Hashtag Lab

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
06.07.2023 19:00 - 08.07.2023 23:50
Hashtag Lab, Barska 29
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab

Hasłem tegorocznego festiwalu organizowanego przez Hashtag Ensemble jest "Dom". Koncerty odbywać się będą na scenie letniej i we wnętrzu modernistycznego budynku przy Barskiej 29 - w siedzibie Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab.

Pierwsza odsłona AżTak Festiwalu podejmowała temat łagodzenia otaczających nas konfliktów: walki człowieka z wirusem, kryzysu w relacji człowiek-natura i wojny w Ukrainie. W tym roku AżTak Festiwal zabierze odbiorców w zupełnie nowe rejony i – odwracając na chwilę uwagę od fake newsów, kryzysu klimatycznego i konfliktów zbrojnych – skłoni do wejścia w przestrzeń prywatną, intymną i im tylko znajomą.

Podczas pierwszego dnia festiwalu organizatorzy zaproszą na wernisaż fotografii wykonanych za pomocą aparatów otworkowych skonstruowanych pod kierunkiem Kacpra Bartczaka i interpretujących dom jako przestrzeń wielu znaczeń. Wybrane fotografie posłużą grupie improwizującej Hashtag Ensemble za partytury graficzne w wieczornym koncercie. Wstęp na koncert i na wernisaż jest wolny.
 
Drugi dzień przyniesie muzykę domu “à rebours”, domu złego, w którym można spotkać swoje najgłębsze lęki. Koncert performatywny pod hasłem „Dreszcz” wypełnią utwory Niny Fukuoki, stanowiące studium strachu w ramach “Horror Project” kompozytorki. Niemal wszystkie zakamarki Hashtag Labu zabrzmią niepokojąco, a po koncercie widzowie zostaną zaproszeni na seans filmowy i dyskusję.
 
W finale festiwalu publiczność posłucha koncertu zatytułowanego „Dotyk” – miłosne kompozycje Julii Wolfe, Kevina Juillerat, Jacoba Ter Veldhuisa i Jakuba Krzewińskiego. Po koncercie odbędzie się afterparty w ogrodzie.
 
Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Organizatorem AżTak Festiwalu jest Fundacja Sfera Harmonii prowadząca społeczną instytucję kultury Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab i zespół Hashtag Ensemble. Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.