null

Fikcje i figury - koncert gościnny w Hashtag Lab

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
11.04.2024 19:00 - 11.04.2024 20:30
Hashtag Lab, Barska 29
Koncert gościnny w Hashtag Lab

Zapraszamy do Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab na gościnny koncert pt. Fikcje i figury. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Harmonie i Hałasy. Zabrzmią nowe utwory Sławomira Wojciechowskiego i Aleksandry Słyż.

Nowe utwory Sławomira Wojciechowskiego i Aleksandry Słyż, każdy na swój sposób, poszerzają możliwości kryjące się w tradycyjnym zestawieniu skrzypiec i fortepianu. Wieczór będzie również okazją do spotkania z kompozytorem i kompozytorką i przedstawienia oryginalnych koncepcji leżących u podstaw obu prawykonań.

Elastic Fictions Sławomira Wojciechowskiego przeznaczony jest na skrzypce, fortepian, syntezator Korga z wokoderem i komputer z programem MaxMSP. Kompozytor wykorzystuje nieograniczone możliwości tworzenia dźwiękowych idiomów i znaczeń interaktywnego systemu tworzonego przez skrzypce, fortepian, syntezator, komputer, mikrofony i głośniki.

Seven Figures Aleksandry Słyż na skrzypce, fortepian/pianino i elektronikę eksploruje relacje między intonacją, a mikrotonalnością. Użyte w tym utworze pianino będzie precyzyjnie strojone w systemie opracowanym przez amerykańskiego kompozytora La Monte Younga w jego słynnym The Well-Tuned Piano. 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia