null

Hashtag Lab: Nieoczywiste - koncert

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.10.2023 19:00 - 19.10.2023 20:30
Hashtag Lab, Barska 29
Grafika zapowiadająca wydarzenie muzyczne w Hashtag Lab
Hashtag Lab zaprasza

19 października Hashtag Lab zaprasza na kolejny koncert w Przestrzeni Muzyki Współczesnej. "Nieoczywiste" to solowy projekt Aleksandry Demowskiej-Madejskiej, składający się z kompozycji na altówkę z towarzyszeniem elektroniki. Utwory kompozytorów zaproszonych przez artystkę poszukują relacji między dźwiękiem a materią.

Nieoczywiste materie – dotknięte zmysłem słuchu, interpretowane poprzez miłość do nich, potrzebę ich dotyku, specyficznej, kosmicznej wręcz pustki w przypadku ich braku. Materie, jako istota każdego kształtu, nanocząsteczka wszystkiego co ożywione i nieożywione, próba odpowiedzi na pytanie czy „istnieje” tylko to, czego możemy dotknąć. Jak niematerialne dźwięki oddają kształty, naturę „rzeczy” i czy to faktycznie możliwe.

Nieoczywiste materie to dla mnie projekt, w którym muzyka stara się zjednoczyć z sensoryką i dzięki eksperymentom sonorystycznym znieść barierę dotyk-wzrok-słuch 

– mówi Aleksandra Demowska-Madejska. W jej projekt zaangażowane są artystki i artyści z Kolumbii, Brazylii, Wielkiej Brytanii. Niemiec, Kanady i Polski.

Płyta z repertuarem “Nieoczywistych” ukaże się w pierwszym kwartale 2024 roku nakładem kanadyjskiego wydawnictwa PGM Audio.