null

Październikowe Ąsąbąble - Hulajnóżki

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
28.10.2023 12:00 - 28.10.2023 13:30
Hashtag Lab, Barska 29
Grafika zapowiadająca wydarzenie muzyczne w Hashtag Lab - Hulaj Nóżki
Hashtag Lab zaprasza

W ostatnią sobotę października Hashtag Lab znów opanują Ąsąbąble! Zapraszamy na wyjątkowy koncert dla rodzin z dziećmi 3-7 lat. Będą dwie grupy: o godzinie 10 i 12.00. Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Wspinaczka po drzewach, skoki przez kałuże i zabawa w indian - wszystko to lubią nasze ręce, nogi i głosy, choć nie zawsze lubią to dorośli, prawda?

Hulajnóżki to muzyczno-ruchowe działanie performatywne, w którym artystki związane z ruchem, głosem, kompozycją i teatrem przywołają swoje „dzikie dziewczynki”. Czyli te, które zupełnie nie znają zwrotów: „siedź prosto” , „nie krzycz tak” ,„złącz nogi”, „uśmiechnij się”, „uważaj, bo się pobrudzisz.” Pozwolimy sobie na muzyczne harcowanie rodzinne, na wygodne polegiwanko, na głośniejsze westchnienie, na niepohamowany śmiech i wspólne tygryskowanie. A potem razem ułożymy i wykonamy utwór uwalniający wzmacniające życzenia.

Październik to miesiąc w którym świętujemy „Międzynarodowy Dzień Dziewczynek”. Wszystkich: tej która kocha różowy kolor i tej, która woli niebieski, tej w baletkach i tej w trampach, tej, która zostanie naukowczynią i tej, która marzy o aktorstwie.
Czy zapraszamy również chłopców? Oczywiście, równie gorąco! Zachęcamy do przybycia w ubraniu, w którym wygodnie będzie hulajnóżkować.

Wystąpią:
Aleksandra Kaca – muzyka
Marta Grzywacz – głos, improwizacja
Alicja Czyczel – choreografia
Anna Szawiel – scenariusz, performans
Przed i po koncertach rodzice i opiekunowie z dziećmi będą mogli spróbować pyszności z Hashtagowej kawiarenki