null

Portret hydrobotanicznego miasta. Cykl fotograficzny.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
uprawa roślin w wodzie, poszczególne gatunki umieszczone w oddzielnych częściach instalacji, wszystko w plenerze, w parku
Hydrobotaniczne miasto | Autor: Simone De Iacobis

Z architektury Warszawy zniknęła roślinność wodna, ale w mieście jest sporo obiektów, do których mogłaby powrócić. Ślady "hydrobotanicznego miasta" dokumentuje Simone De Iacobis (grupa projektowa Centrala), który na realizację swojego projektu fotograficznego otrzymał stypendium artystyczne m.st. Warszawy.

W czerwcu na Placu Defilad w Warszawie, w ramach projektu Plac Nowego Sąsiedztwa, zostały posadzone rośliny wodne w dwóch donicach, które udostępnił Uniwersytet Warszawski. Powstały w ten sposób oczka wodne – nowe siedliska i nisza mikroklimatyczna, szczególnie przydatna w trakcie letnich upałów. 17 lipca odbyło się kolejne spotkanie hydrobotaniczne, podczas którego została urządzona trzecia wodna rabata, przesadzane były także rośliny wodne z już istniejących donic.

Towarzyszący tej inicjatywie cykl fotograficzny autorstwa Simone De Iacobisa powstał w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.