null

Jeszcze więcej powodów do radości i wzruszeń

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Aktorka Barbara Kurdej-Szatan w czarnej sukience i peruce pozująca do zdjęcia na zapleczu Teatru Komedia
Autor: Marek Zimakiewicz

Teatralno-muzyczny wieczór „Kalina nie chce spać” zainauguruje nową przestrzeń w Teatrze Komedia. Mała Scena żoliborskiego teatru otwarta zostanie w piątek 24 listopada.

Wieczór z Kaliną Jędrusik

Pierwszą propozycją w nowej przestrzeni będzie teatralno-muzyczny wieczór „Kalina nie chce spać” wg scenariusza Zuzanny Bojdy w reżyserii Agaty Puszcz. Będzie to wydarzenie w kawiarnianej atmosferze, z muzyką na żywo i wyjątkowymi piosenkami z repertuaru Kaliny Jędrusik w wykonaniu Barbary Kurdej-Szatan. Aktorce akompaniować będzie na fortepianie Piotr Mania, oprawę scenograficzną inscenizowanego koncertu zaprojektowała Małgorzata Iwaniuk.

Kalina nie chce spać” to niezwykła podróż w czasie do 1965 roku, kiedy świat zaczytywał się w powieści Trumana Capote „Śniadanie u Tiffany’ego”. Premiera – 24 listopada.

Mała Scena – wielkie plany

W nadchodzących tygodniach i miesiącach w programie sceny kameralnej znajdą się między innymi: improwizowane formy komediowe, stand-upy, koncerty, recitale, warsztaty, spotkania autorskie oraz rozmowy z twórcami i twórczyniami naszych przedsięwzięć.

Już 3 grudnia zapraszamy na realizację popularnego podcastu „Jak się starzeć bez godności” Magdaleny Grzebałkowskiej i Ewy Winnickiej z udziałem publiczności (wstęp wolny), co jest naturalnym nawiązaniem do najnowszego spektaklu Teatru Komedia na Dużej Scenie.

Również w grudniu, jako mikołajkowy prezent dla najmłodszych, planowany jest pokaz przedpremierowy „Misji Sowy” – nowego przedstawienia dla dzieci na podstawie książki Tomasza Stawiszyńskiego w reżyserii Anety Groszyńskiej i Michała Sufina.

Mała Scena Teatru Komedia – dowiedz się więcej.