null

Inferno – premiera teatralna w TR Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.03.2023 19:00 - 25.03.2023 21:00
w piwnicznym pomieszczeniu, na starych krzesłach, siedzi młoda kobieta i młody mężczyzna, oboje zamyśleni, patrzą przed siebie
Inferno, Nowe Epifanie | Autor: Hanna Szurgot

„Inferno” jest czymś wewnętrznym, czymś „pomiędzy”: prawdziwością a fikcją. Młodym dorosłym globalna sieć służy przede wszystkim do tworzenia tożsamości. Przemieniają w dane cyfrowe swoje interpretacje otaczającej ich rzeczywistości. Mając analogowe wczesne dzieciństwo, w wieku nastoletnim wrzuceni gwałtownie w świat rozwijającego się internetu – posiadają dwie tożsamości.

Tegoroczna edycja Festiwalu Nowe Epifanie zagości na scenie TR Warszawa. W dniach 24 – 25 marca wystawiona zostanie sztuka „Inferno” w reżyserii Wery Makowskx, osoby twórczej współtworzącej najnowszy spektakl w repertuarze TR Warszawa „sweet & romantic”.

Zagubiony w świecie emocji Dante, wieczny uciekinier, nieumiejący odróżnić smutku od lęku, złości od zazdrości, miłości od pożądania przy jednoczesnym pragnieniu stabilności i dookreślenia przemilczanych relacji, spotyka na swojej drodze Wergiliusza. Spacerują razem po piekle, idą przez kolejne kręgi, ale do żadnego z nich nie przynależą. Mając wyłącznie siebie, pogrążają się w otchłani, starając się zbudować relację.

Terminy spektakli:

  • 24.03.2023, g. 19:00
  • 25.03.2023, g. 19:00

źródło: Festiwal Nowe Epifanie

 

Sprawdź lokalizację na mapie