null

Nie zamykaj oczu. Kino (po)wojenne: „Wysoka dziewczyna”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.03.2023 18:00 - 30.03.2023 21:00
w ciemnym pokoju, przy stole, siedzi jasnowłosa dziewczyna w zielonym swetrze, przed nią naczynia i zielony garnek, w tle kominek
Kadr z filmu "Wysoka dziewczyna"

W cyklu Nie zamykaj oczu. Kino (po)wojenne 30 marca pokazany zostanie film „Wysoka dziewczyna” w reżyserii Kantemira Bałagowa. Seans w Izbie Pamięci będzie połączony z prelekcją i dyskusją. Wstęp bezpłatny.

Druga część cyklu filmowego „Nie zamykaj oczu. Kino (po)wojenne” podejmuje temat pamięci.

Bohaterki i bohaterzy filmów żyją w cieniu tego, co się wydarzyło, czego doświadczyli oni lub ci, którzy żyli przed nimi. Szukają własnej drogi i znów, perspektywy. Tutaj indywidualny los, niesiona na własnych barkach – lub dziedziczona trauma – są tym, co interesuje filmowców.

Tym razem publiczność będzie mogła obejrzeć film “Wysoka dziewczyna” w reżyserii Kantemira Bałagowa. 

Leningrad, rok 1945. Zrujnowane psychicznie, dwie młode kobiety starają się odnaleźć nadzieję i sens życia w zburzonym mieście.

Obraz otrzymał m.in. nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles za najlepszy film zagraniczny oraz nagrodę FIPRESCI dla reżysera. 

Przed filmem prelekcję wygłosi Kaja Klimek, edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa, a po filmie będzie można wziąć udział w dyskusji.

Wstęp bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Bilety do pobrania online lub w punkcie informacyjnym Izby Pamięci.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap