null

Jak przestałem być idealny - spektakl i warsztaty

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.07.2022 16:00 - 08.07.2022 20:00
Autor: Maciej Czerski

Po dwóch latach przerwy znów rusza w podróż mobilna scena Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, czyli niebiesko-biały namiot cyrkowy. Trasę otworzy pokaz spektaklu „Jak przestałem być idealny”, koprodukcji Instytutu Teatralnego i Fundacji Teatr 21, w warszawskiej Królikarni.

W wypełnionym muzyką na żywo spektaklu pytania o odmienność i różnorodność sąsiadują z wyczynami akrobatów, a humor z refleksją o tym, jak długa droga prowadzi czasami do samoakceptacji. Przedstawieniu towarzyszą warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy – inspirując się spektaklem – uruchomią swoją kreatywność.

„Jak przestałem być idealny” w reżyserii Justyny Lipko-Koniecznej, Justyny Sobczyk i Justyny Wielgus jest inspirowany mitem o Ganeśi – hinduskim bóstwie z głową słonia oraz prawdziwą historią Josepha Merricka – znanego również jako człowiek-słoń. Czerpiąc z obecności artystów cyrkowych, aktorów dramatycznych, muzyków oraz aktorów Teatru 21 zapraszamy na przedstawienie, które łączy widzów i artystów we wspólnej teatralno-cyrkowej opowieści. Z myślą o młodych widzach odkryjemy historię odmienności, w której bohater musiał mierzyć się z poczuciem braku akceptacji. Razem z publicznością, pod cyrkowym szapito wykreujemy świat, w którym jest miejsce dla każdego, a różnorodność staje się wartością.

- czytamy na stronie Instytutu Teatralnego.

Spektakl “Jak przestałem być idealny” miał premierę we wrześniu 2021, powstał w ramach trzeciego sezonu Centrum Sztuki Włączającej („Nie zostawiaj nikogo w tyle”). Przedstawienie jest przeznaczone dla widzów w wieku 7+.

Program Teatru 21 / Centrum Sztuki Włączającej jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

“Jak przestałem być idealny” – pokazy w Warszawie (Muzeum Rzeźby Królikarnia) 

7 lipca 2022
16:00 warsztaty do spektaklu (tłumaczenie na język ukraiński)
18:00 spektakl (tłumaczenie na polski język migowy oraz audiodeskrypcja)

8 lipca 2022
11:00 spektakl (tłumaczenie na język ukraiński)
13:00 warsztaty do spektaklu (tłumaczenie na język ukraiński)
16:00 warsztaty do spektaklu (tłumaczenie na język ukraiński)
18:00 spektakl (tłumaczenie na język ukraiński)