null

Ruszają Jesienne Targi Książki w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na beżowym tle narysowane jesienne liście oraz 4 osoby (2 dzieci i 2 dorosłych) czytających książki oraz pies siedzący na książkach. Napis: Jesienne Targi Książki 15-18 września 2022 Arkady Kubickiego

Spotkania ze znanymi i lubianymi autorkami i autorami, ciekawa oferta książkowa, ponad stu wystawców - wszystko to na Jesiennych Targach Książki, które rozpoczynają się w Warszawie. Wydarzenie, któremu patronuje prezydent stolicy, odbywa się w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego.

Jesienne Targi Książki to połączenie festiwalu literackiego z częścią targową. Stoiska wystawców usytuowane są w Arkadach Kubickiego i w namiotach po obu stronach centralnej części ogrodu. Na scenie odbywać się będą spotkania autorskie, część wydarzeń zaplanowano wewnątrz Zamku Królewskiego.

W czasie czterodniowych targów odbędą się spotkania literackie, edukacyjne, warsztaty, będą też atrakcje dla dzieci. Różnorodną i bogatą ofertę przedstawi ponad stu wystawców – wydawcy literatury pięknej, kryminałów, literatury faktu, książki młodzieżowej i dziecięcej oraz komiksów. Targi będą również miejscem ogłoszenia i wręczenia ważnych nagród i wyróżnień środowiskowych, między innymi nagród przyznanych w plebiscycie Ulubiona Księgarnia Warszawy

Jesienne Targi Książki są rozbudowaną kontynuacją Plenerów Literackich w Warszawie, organizowanych w Ogrodzie Saskim w roku 2020 i 2021. Główny organizator to Fundacja Historia i Kultura, honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.