Joanna Rajkowska oprowadza po „Zimno już było”

24.02.2024 12:00 - 24.02.2024 14:00
Muzeum Woli
Joanna Rajkowska
Joanna Rajkowska, fot. Marek Szczepański

Po wystawie „Zimno już było” oprowadzi Joanna Rajkowska. Na ekspozycji jest prezentowana m.in jej praca „Dotleniacz”.

To kolejne oprowadzanie po wystawie „Zimno już było” organizowanej w ramach 15. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

„Zimno już było” to wystawa o życiu w mieście dotkniętym upałem. Wystawa prezentuje różnorodne narzędzia przystosowywania Warszawy, innych miast i ich społeczności do zmieniających się warunków i zapobiegania wzrostowi skali kryzysu klimatycznego i termicznego. Przedstawia dawne i nowe sposoby radzenia sobie z wysokimi temperaturami.

Projekt „Dotleniacz” Joanny Rajkowskiej, realizowany przez CSW Zamek Ujazdowski, prezentowany był na skwerze na placu Grzybowskim w Warszawie od lipca do września 2007 roku. Pośrodku zieleńca zaaranżowany był staw o powierzchni obsadzony zielenią, krzewami ozdobnymi i nenufarami, zaopatrzony w specjalne urządzenia ozonujące powietrze i wytwarzajace mgłę. Projekt poprzedzały badania archeologiczne na placu Grzybowskim, prowadzone w kwietniu z nakazu Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. „Dotleniacz” stał się spoiwem przestrzeni i jej użytkowników, stałych i chwilowych. Stworzył tymczasowy obszar nieobciążony wielowarstwowymi tożsamościami. Spoiwem stała się woda, powietrze i zieleń.

Źródło: FB Muzeum Woli

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia