null

ADHD i inne cudowne zjawiska. Spektakl Joanny Szczepkowskiej

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
25.05.2023 19:00 - 25.05.2023 20:30
czarno-białe zdjęcie przedstawiające dwie aktorki na scenie, jedna z nich siedzi przy stole, mówi do mikrofonu, druga patrzy na nią, siedząc na krześle obok
Spektakl "ADHD i inne cudowne zjawiska"

Faktyczny Dom Kultury zaprasza na spektakl “ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny”, napisany i wyreżyserowany przez Joannę Szczepkowską.

“ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny” to artystyczne spojrzenie na tzw. Deficyt Uwagi. Joanna Szczepkowska, oprócz aktorstwa i literatury, zajmuje się problemem ADHD u dorosłych:

To zjawisko jednocześnie zabawne, dramatyczne, inspirujące i destrukcyjne, a przede wszystkim malownicze, dlatego scena jest dobrym miejscem na próbę zrozumienia tego zespołu. Chciałam uświadomić ludziom, że istnieje zjawisko, które daje klucz do zrozumienia wielu mechanizmów naszych zachowań. To tym istotniejsze, że lekarze nadal są na ogół sceptyczni wobec ADHD osób dorosłych. Dlatego bardzo zależało mi na wiarygodności tego tekstu. 

- mówi Joanna Szczepkowska. W spektaklu, który sama napisała i wyreżyserowała, występuje razem z córką, również aktorką, Hanną Konarowską-Nowińską.

Źródło: Faktyczny Dom Kultury

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.