null

Gyeonggi Sinawi Orchestra – 18. Festiwal Skrzyżowania Kultur

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.09.2022 20:00 - 11.09.2022 22:00
Dziecięcy rysunek przedstawiający kolorowych ludzi w kolorowych ubraniach tańczących i bawiących się wspólnie. Na górze tekst: "18. Festiwal Skrzyżowania Kultur w Warszawie, Teatr Dramatyczny 9-11 Września".
18. Festiwal Skrzyżowania Kultur

W programie tegorocznej, 18. edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, tradycyjnie już pojawią się zespoły z różnych kontynentów naszego globu. Zobaczymy artystów z Włoch, Grecji, Białorusi, Ukrainy, Estonii, a także Mali czy Korei Płd. Nie zabraknie również akcentów polskich.

“Sinawi” to najstarszy koreański termin muzyczny, który dziś obejmuje wykonania zarówno repertuaru muzyki tradycyjnej, jak i nowo skomponowanej muzyki współczesnej. Sinawi to również improwizowana muzyka towarzysząca rytuałom koreańskiego szamanizmu, przenikająca nieraz do repertuaru świeckiego. Gyeonggi zaś jest jedną z prowincji Korei Południowej – najbardziej zaludnioną i graniczącą z Koreą Północną, na jej terenie znajduje się także Seul.

W zespole można usłyszeć m.in. instrumenty tradycyjnie używane w muzyce Sinawi: flety haegeum i daegeum, obój piri, bębny janggu i buk, a także charakterystyczne dla muzyki koreańskiej cytry gayageum i geomungo. W skład GSO wchodzi również zespół wokalny, wykonujący przede wszystkim minyo – pieśni ludowe. W dużym natomiast uproszczeniu całość koreańskiej muzyki tradycyjnej nosi nazwę gugak, terminem tym określa się repertuar rdzennie koreański.

źródło: Festiwal Skrzyżowanie Kultur

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap