null

Karnawał zwierząt i inne opowieści - muzyka klasyczna dla każdego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.12.2023 18:00 - 16.12.2023 19:30
Centrum Sztuki Włączającej, Skoczylasa 10/12
Grafika zapowiadająca koncert "Karnawał zwierząt i inne opowieści"
Sinfonia Varsovia Wind Quintet i goście

Centrum Sztuki Włączającej Teatr 21 i Sinfonia Varsovia łączą siły, by pokazać, że muzyka jest dla wszystkich. Koncert zatytułowany „Karnawału zwierząt i inne opowieści" to propozycja dla słuchaczy od 6 roku życia. Wstęp wolny.

Jak śpiewa żółw?
Do jakiej muzyki maszeruje lew?
A do jakiej najlepiej skacze się kangurom?
Czym różni się flet od waltorni? A klarnet od oboju?

Jeśli ciekawią was odpowiedzi, ale zawsze obawialiście się koncertu muzyki klasycznej, to wydarzenie jest dla was!

Na koncercie Sinfonia Varsovia Wind Quintet i gości można będzie poczuć się jak w teatrze i przeżyć wiele emocji: radość, smutek, zdziwienie, entuzjazm, spokój, a nawet złość.

16 grudnia w Centrum Sztuki Włączającej zabrzmi słynny „Karnawał zwierząt" Camille’a Saint-Saënsa. Jest to cykl miniatur, który sam kompozytor nazwał „fantazją zoologiczną”.

Słuchając muzyki, możesz podążyć za opowieścią wymyśloną przez francuskiego kompozytora. ALE... możesz też wyobrazić sobie własną opowieść! Wsłuchaj się w dźwięki, które wydaje łabędź, lew, kangur, żółw i pozwól sobie na eksperyment w Twojej wyobraźni.

Eksperymentować będą również muzycy. Andrzej Krzyżanowski (flet), Arkadiusz Krupa (obój), Radosław Soroka (klarnet), Piotr Kamiński (fagot), Henryk Kowalewicz (waltornia), Piotr Kostrzewa (perkusja) oraz aktorka Teatru 21 i stypendystka m.st. Warszawy Maja Kowalczyk (saksofon)  zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż po świecie zwierząt, marzeń i wyobraźni.

Wstęp wolny!

Szczegóły na stronie Sinfonii Varsovii.