null

Teatr Studio: Hamer

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
23.06.2024 19:00 - 23.06.2024 20:00
Teatr Studio
Młoda kobieta w sportowym stroju siedzi na niewielkim czerwonym podwyższeniu, z jednej strony opiera się o kulę ortopedyczną. Za nią, na ścianie, błyszczący napis "Gwiazda"
Karolina Hamer

Na afisz w Teatrze Studio wraca sit-up “Hamer”, czy autobiograficzna i autoironiczna opowieść Karoliny Hamer - pływaczki i aktywistki, zdobywczyni 173 medali – również na Mistrzostwach Świata i Europy, jednej z liderek protestu osób z niepełnosprawnościami, która dokonała pierwszego w polskim sporcie coming outu. To koprodukcja Teatru Studio i Teatru 21.

Historia Karoliny Hamer to gotowy materiał na pełen zwrotów akcji film biograficzny o mistrzyni pływania i biseksualnej kobiety z niepełnosprawnością w jednej osobie. Bywa poważnie, ale będzie także śmiesznie. Razem z Karoliną odwiedzamy peerelowskie blokowiska i światowe baseny olimpijskie. W hiphopowym rytmie i oryginalnej solowej formule scenicznej płyniemy przez Tychy, Warszawę, Europę, Amerykę Południową i szpitale - wprost na protesty uliczne i sejmowe, aż do pytań o miejsce kobiet i osób nienormatywnych we współczesnym społeczeństwie. Płyniecie z nami?

Karolina Hamer występuje w pierwszym na świecie sit-upie, czyli – jak sama mówi – zaczepce do przemyśleń. To zupełnie nowa, solowa sceniczna formuła komediowo-dramatyczna. Spektakl wyreżyserowała Justyna Sobczyk. Projekt powstał przy współpracy Teatru 21 i Teatru Studio. Premiera odbyła się w listopadzie 2021 r.

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia