null

Kiedy stopnieje śnieg - premiera w TR Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.02.2024 19:00 - 09.02.2024 21:00
TR Warszawa, Marszałkowska 8
Na białym tle dwa sklejone prostokąty, czerwony i purpurowy, nad nimi i pod nimi napisy: Jesteśmy u siebie / Jesteście u siebie
TR Warszawa

„Kiedy stopnieje śnieg” to druga premiera TR Warszawa w sezonie 2023/24. Reżyserka Katarzyna Minkowska oraz dramaturg Tomasz Walesiak na potrzeby spektaklu stworzyli oryginalny scenariusz – portret rodziny w wielopokoleniowym kryzysie.

Będzie to opowieść o niemożliwych do zrozumienia decyzjach. O rodzinie, której najtrudniej wybaczyć i o potrzebie akceptacji wpisanej w rodzinne relacje. O tym, jacy bywamy śmieszni w sytuacjach, które nas przerastają i jak wiele jesteśmy w stanie znieść, zanim zdecydujemy się cokolwiek zmienić. I o odważnych czynach, które bywają określane jako tchórzliwe, w zależności od tego, kto patrzy i z jakiego powodu potrzebuje je nazwać.

Tragedia sprawia, że członkowie rodziny spotykają się w rodzinnym domu. Dla jednych jest to trudny powrót po długiej nieobecności, inni trwają w tym miejscu od dziesięcioleci. Jak rozmawiać o czymś, czego nie da się zaakceptować? Jak nawiązać kontakt z osobą, która teoretycznie jest ci bliska, ale tak niewiele o niej wiesz? 

Premiera – 9 lutego 2024 godz. 19:00.

Kolejne spektakle: 10, 11 i 13 lutego.

Szczegóły – na stronie TR Warszawa.