null

Kino dokumentalne ma niezwykłą moc!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczestnicy pierwszej edycji festiwalu Let`s DOC siedzą w przestrzeni kina i rozmawiają przed seansem
Pierwsza edycja festiwalu LET'S DOC | Autor: Bartek Pulcyn

Już 13 kwietnia rusza druga edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET'S DOC. Festiwal to znakomita okazja dla młodzieży, by zanurzyć się w fascynującym świecie autentycznych historii i inspirujących narracji. Młodych widzów i widzki zapraszamy do Kinoteki oraz na VOD Warszawa.

Życie w kinie

W ramach tegorocznego festiwalu przygotowano bogatą paletę filmów, które skupiają się na życiu nastolatków i ich codziennych doświadczeniach. Ciekawym zestawieniem są filmy „Ostatnia pieśń z Kabulu” i „Linda i Irina”, które w sposób poruszający ukazują różne aspekty życia młodych ludzi w obliczu trudnych wyzwań.

Spośród szerokiej gamy filmów prezentowanych na festiwalu, warto również zwrócić uwagę na zestawienie „Hormony” i „Moja siostra”, które dotykają delikatnych tematów związanych z dojrzewaniem i relacjami rodzeństwa.

Nie zabraknie również filmów poruszających kwestie społeczne i polityczne, takich jak „Neurotypy”, który przedstawia historię młodej dziewczyny w spektrum autyzmu, walczącej o swoje prawa i aktywnie angażującej się w walkę o sprawiedliwość społeczną.

Najlepsze dokumenty – w kinie i online

Festiwal Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC, organizowany przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, to pierwszy w Polsce festiwal prezentujący wyłącznie filmy dokumentaln dla widzów/widzek w wieku od 10 do 18 lat.

Młodzi ludzie, oglądając na ekranie rozterki swoich rówieśników, angażują się w dyskusje, wykazując nie tylko empatię względem bohaterów, lecz także samych siebie. Każda z takich rozmów daje młodym poczucie wspólnoty i wiarę w to, że rzeczywistość, mimo że bywa trudna i złożona, można zmieniać i kształtować.

W ramach festiwalu odbywają się warsztaty i zajęcia oraz specjalne pokazy dla szkół.

Druga edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni LET’S DOC to:

  • Od 13 do 20 kwietnia - edycja stacjonarna w warszawskiej Kinotece
  • Od 14 kwietnia do 5 maja - edycja online na VOD Warszawa (cała Polska).

Program pokazów kinowych dostępny jest na stronie festiwalowej.