null

Zimowe zaproszenie do kina domowego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kadr z filmu "Rodzina Świątecznych" - dziewczynka w lesie, za nią renifer
"Rodzina Świątecznych i magiczny hotel" na VOD Warszawa

Rodzinne filmy na święta, pokazy festiwalowe i filmowe premiery - na VOD Warszawa każdy znajdzie coś dla siebie. Jest także teatr, muzyka, materiały edukacyjne. Kulturalna platforma ma propozycje dla małych i dużych, wiele pozycji dostępnych jest za darmo. Korzystajcie, nie tylko w czasie świątecznej przerwy!

Rodzinne święta

Przygodowe, animowane, fabularne, dokumenty – dla dorosłych, dzieci, dla całych rodzin. Na platformie VOD Warszawa propozycji kulturalnych nie brakuje. Szczególnie polecamy zakładkę "Rodzinne filmy na Święta", gdzie jest m.in filmowa historia przyjaźni dziewczynki z dzikim zwierzęciem – “Wiki i jej sekret” 

Twórcy serii „Bella i Sebastian” przedstawiają cudowną opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

Film miał premierę w polskich kinach w 2022 roku.

Dla najmłodszych sporo jest też ciekawych propozycji dokumentalnych – wszystkie do obejrzenia za darmo, po zalogowaniu się.

AfryKamera online

Na VOD Warszawa do 26 grudnia można ogladać filmy, które niedawno gościły w kinie, podczas 18. Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera. W ramach karnetu do obejrzenia jest ponad 20 tytułów pełnometrażowych i kilkanaście krótkich metraży. Wśród filmów krótkometrażowych m.in. “Błogosławiona przez słońce” w reż. Sebastiana Karolaka.

“Błogosławiona przez słońce” to historia dziewczynki z albinizmem o imieniu Jua (Słońce). W swojej wiosce w Tanzanii uznawana za osobę odpowiedzialną za sprowadzanie chorób na innych, nazywana “białym szatanem”, skazana jest na niezrozumienie i przemoc.

Sebastian Karolak to nagradzany filmowiec i operator mieszkający w Londynie. Pracował przy filmach i reklamach na wielu kontynentach. Poprzez mocne i dające do myślenia opowieści stara się podnosić świadomość i angażować globalną publiczność. 

Kamera Dawida

“Chłopak” w reżyserii Yahava Winnera to propozycja do obejrzenia online pod szyldem festiwalu Kamera Dawida. Film był prezentowany podczas tegorocznej, 21. edycji festiwalu.

Avinoam i Barak, ojciec i syn z kibucu w pobliżu Strefy Gazy, odmiennie reagują na kolejną odsłonę konfliktu z Palestyńczykami. Podczas gdy Avinoam chciałby jak gdyby nigdy nic dalej pracować w polu, Barak nie potrafi zamknąć oczu na to, co się dzieje. Pewnej nocy chłopak znika z domu, a ojciec musi w końcu przyznać, że jego syn potrzebuje pomocy 

Na VOD Warszawa można obejrzeć także inne filmy – fabularne i dokumentalne, które były prezentowane podczas Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej.

Kinowe przeboje

Na VOD Warszawa można obejrzeć oscarowy hit w reżyserii Daniela Kwana i Daniela Scheinerta – “Wszystko wszędzie naraz”.

Evelyn Wang, borykająca się z trudami codzienności mama w średnim wieku, natrafia na klucz do „multiwersum”: sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła.

Widzowie znajdą tu także film “Daliland” o surrealiście Salvadorze Dalí 

W 1974 roku w Nowym Jorku 70-letni Dalí spędza kilka miesięcy w Hotelu St Regis ze swoją żoną i muzą, gwałtowną i zmienną. Galą Dalí. James Linton jest młodym asystentem w galerii, którym Dalí zaczyna się interesować i którego wprowadza do swojego prywatnego świata, aby pomóc w przygotowaniu się do nowej wystawy. To właśnie oczami Jamesa patrzymy na świat wybitnego artysty.

Nie tylko kino

Oprócz filmów na VOD Warszawa są także nagrania spektakli teatralnych (m.in. przebojowe musicale – “Piloci” i “Kapitan Żbik i żółty Saturator”) czy ciekawe materiały poświęcone patronowi Centrum Kultury Filmowej – Andrzejowi Wajdzie. Dostępne są też podcasty i muzyka, np. zapis spotkania z Serhijem Żadanem i koncertu jego zespołu.