null

Zapraszamy do Klubu Odkrywców Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Klub Odkrywców Warszawy

Stolicę można odkrywać na różne sposoby. Na przykład zwiedzając muzea i inne instytucje kultury. Warszawska Organizacja Turystyczna zaprosiła osiemnaście podmiotów, w tym instytucje prowadzone przez Miasto Stołeczne, do wspólnego projektu pod hasłem Klub Odkrywców Warszawy.

“Klub Odkrywców Warszawy” to zaproszenie do odkrywania miasta poprzez wizyty w muzeach i innych instytucjach kultury. Nieodłącznym elementem projektu jest książeczka z opisami, w której zbiera się pieczątki z poszczególnych miejsc. Dla kolekcjonujących pieczątki czekają specjalne nagrody. 

Odkrywcą może być każdy: w Klubie pragniemy widzieć zarówno młodzież, dzieci, dorosłych, emerytów, osoby z niepełnosprawnościami, pary, singli, jednym słowem WSZYSTKICH. Jedyne czego potrzeba to chęć odkrywania Warszawy!

W książeczce, obok informacji o instytucjach kultury są też ciekawostki - mała zapowiedź tego, czego można dowiedzieć się będąc już na miejscu. Wśród osiemnastu podmiotów są Muzeum Warszawy, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej – są one zrzeszone w Warszawskiej Organizacji Turystycznej.