null

Kokon – Teatr Tańca Flesz w Domu Kultury Śródmieście

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.06.2022 17:00 - 12.06.2022 19:00
Zdjęcie kobiet w szarych dresach, pomiędzy niebieskimi zasłonami, na biało i niebiesko tekst: "Good Move. Scena tańca na smolnej, Teatr Tańca Flesz: Kokon".
Teatr Tańca Flesz w DKŚ

W spektaklu grupy tanecznej FLESZ stawiane są pytania: czy potrafimy bez KOKONU odkryć się i pokazać prawdziwe „JA”? Czy istnieje życie poza KOKONEM i jak tworzymy swoją powłokę? Trzy części spektaklu to trzy rodzaje KOKONU: KOLEBKOWY, RZEKOMY i WŁAŚCIWY, każdy z nich to ważny etap życiowy, który przynosi zmiany i pozwala na poszukiwanie prawdy o sobie.

Czy wiecie, co to jest KOKON? KOKON (z fr. cocon/powłoka) to zewnętrzna osłona zbudowana z różnych materiałów: rzeczywistych i z nierealnych, z własnych uczuć, doświadczeń i emocji. KOKON wytwarzany jest w formie niejednolitej powłoki, izolującej od otoczenia, osób, od wewnętrznego życia. Zawiera wszystko, co wydaje się niezbędne do życia. Zbyt szczelny KOKON staje się twardy i trudny do przebicia, może izolować, utrudniać kontakt z realnym światem. Ale brak KOKONU może pozwolić innym na skrzywdzenie ciebie, pozwolić na zanikanie twojej osobowości. Najważniejsze wydaje się to, że KOKON pozwala przeżyć, daje poczucie bezpieczeństwa, rodzimy się z nim i wzmacniamy przez nabyte doświadczenia życiowe.

Zapraszamy widzów do niejednoznacznego świata KOKONU, gdzie poprzez taniec, muzykę i światło pokazane są indywidualne przeżycia i emocje - może się z nimi utożsamicie? A może rozpoznacie swój KOKON?

źródło: Dom Kultury Śródmieście

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.