null

Koncert finałowy VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German na wielkim ekranie „Sputnika”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.11.2021 17:00 - 27.11.2021 19:00

Koncert finałowy VIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German na wielkim ekranie „Sputnika”, dzień po jego oficjalnej premierze na kanale YouTube i FB Festiwalu!
Usłyszą i zobaczą Państwo młodych solistów z Polski i Rosji. Wystąpią: Katarzyna Zawada, Paulina Malinowska, Marta Majek, Magdalena Tyrała, Maria Martyniuk, Aleksandra Bogucka, Natalia Rogucka, Izabela Szafrańska, Małgorzata Nakonieczna, Kaja Mianowana oraz Władisław Michajłow i Waleria Jemieljanowa. Wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod batutą Tomasza Labunia, kierownika muzycznego Festiwalu.
Koncert został zarejestrowany w niezwykłym miejscu, w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, nakładem pracy znakomitych realizatorów dźwięku, obrazu i światła.
Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej - Anny German oraz promocja młodych międzynarodowych artystów, często debiutantów, sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących się na najlepszych kanonach muzycznych.
Organizatorzy Festiwalu życzyliby sobie, aby piosenki Anny German nadal łączyły pokolenia i narody, wnosząc w nie optymizm i przyjaźń oraz skłaniały do zadumy nad człowieczym losem.

źródło: Festiwal Sputnik nad Polską