Koncert kameralny - Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

15.08.2021 16:00 - 15.08.2021 17:00

To już drugi rok z rzędu, gdy Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu odbywa się w cieniu pandemii. 21 koncertów tegorocznej edycji, podzielonych na cykle: orkiestrowy (czwartki), familijny (soboty), kameralny (niedziele) obficie czerpać będzie z różnorodności geograficznej, z dialogu kompozytorów z różnymi tradycjami. W cyklu Eksperymentalnych wtorków usłyszymy i zobaczymy natomiast, jak na wyzwania teraźniejszości i problemy dzisiejszego człowieka reagują kompozytorzy współcześni.

Mroźna zima 1940 roku. Obóz jeniecki VIII A. Wśród więźniów – Olivier Messiaen. Po wojnie okaże się, że to jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych twórców XX wieku. Wśród dzieł, które przyniosą mu rozgłos, będzie Kwartet na koniec czasu skomponowany tam, w obozowej celi w Görlitz.

Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu >>>