Koncert kameralny - Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

22.08.2021 16:00 - 22.08.2021 17:00

To już drugi rok z rzędu, gdy Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu odbywa się w cieniu pandemii. 21 koncertów tegorocznej edycji, podzielonych na cykle: orkiestrowy (czwartki), familijny (soboty), kameralny (niedziele) obficie czerpać będzie z różnorodności geograficznej, z dialogu kompozytorów z różnymi tradycjami. W cyklu Eksperymentalnych wtorków usłyszymy i zobaczymy natomiast, jak na wyzwania teraźniejszości i problemy dzisiejszego człowieka reagują kompozytorzy współcześni.

Francuską muzykę początku XX wieku trudno sobie wyobrazić bez harfy i fletu. Kiedy delikatne i zróżnicowane kolorystycznie brzmienia tych instrumentów zostają wzbogacone dźwiękami smyczków powstaje muzyczna impresja – kompozycja ulotna, o poetyckiej aurze, nie pozbawiona jednak skojarzeń ze światem natury czy orientalnych cytatów. Taki właśnie charakter będą miały utwory prezentowane w programie koncertu.

Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu >>>