Koncert kameralny - Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

29.08.2021 16:00 - 29.08.2021 17:00

To już drugi rok z rzędu, gdy Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu odbywa się w cieniu pandemii. 21 koncertów tegorocznej edycji, podzielonych na cykle: orkiestrowy (czwartki), familijny (soboty), kameralny (niedziele) obficie czerpać będzie z różnorodności geograficznej, z dialogu kompozytorów z różnymi tradycjami. W cyklu Eksperymentalnych wtorków usłyszymy i zobaczymy natomiast, jak na wyzwania teraźniejszości i problemy dzisiejszego człowieka reagują kompozytorzy współcześni.

W koncercie mieszać się będą pokolenia, upodobania i style. Pokolenia, bowiem razem z dwojgiem wieloletnich muzyków Sinfonii Varsovii wystąpi para studentów. Upodobania, gdyż kotlista orkiestry Piotr Kostrzewa, wyspecjalizowany w repertuarze symfonicznym, z równym zamiłowaniem zajmuje się muzyką jazzową. Style, ponieważ to właśnie połączenie jazzu i klasycznej formy decyduje o wyjątkowym charakterze twórczości Claude’a Bollinga.

Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu >>>