null

Koncert kantoralny. Uroczyste otwarcie Festiwalu – 19. Warszawa Singera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.08.2022 19:30 - 28.08.2022 21:30
Czarna figurka muzyka z kontrabasem stylizowana na warszawską syrenkę w środku. Czarne napisy z lewej i prawej, na górze nazwa festiwalu z liter w różnych kolorach. Całość na fioletowym tle.
19. Festiwal Kultury Żydowskiej – Warszawa Singera

Dziewiętnasta edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 4 września, w wielu miejscach stolicy. Koncerty, przedstawienia, pokazy. Zarówno wielkie, jak i kameralne spotkania z żydowską kulturą, sztuką, tradycją w interpretacji polskich i międzynarodowych artystów z izraelską gwiazdą Yasmin Levy w finale.

Uroczyste otwarcie Festiwalu – Koncert Kantoralny: Nachman Turgeman, Netanel Olivtsky.

Zaliczany wciąż do kantorów tzw. next generation, niespełna 30-letni Nachman Turgeman jest znany przede wszystkim ze swojego wspaniałego głosu tenorowego. Urodził się w Jerozolimie, ukończył Akademię Kantoralną Petah Tikva i obecnie mieszka w świętym izraelskim mieście Kabała Zefat. Występował u boku największych kantorów świata i stał pod batutą Maestro Eli Jaffe, Rafiego Bitona i innych. Wielokrotnie występował na całym świecie w Krakowie, Monako, Niemczech, Holandii i USA. Śpiewa i modli się w języku angielskim, hebrajskim, francuskim i jidysz, a obecnie służy jako kantor w Międzynarodowej Synagodze w Tel Awiwie (TAIS – Temple Beth El).

Kantor Netanel Olivtsky już w wieku 11 lat zachwycił wiernych Wielkiej Synagogi Petah Tikva w Jerozilimie swoją muzykalnością i pięknym głosem. W krótkim czasie chór synagogi przyjął go jako swojego chazana na Yomin Towim, a w kolejnych latach młody Netanel był angażowany podczas obchodów najważniejszych świąt. Z chóru trafił pod skrzydła zachwyconego jego głosem i talentem wielkiego Naftalego Hershtika, pod którego opieką ukończył Instytut Kantoralny w Tel Awiwie. Niezwykły talent i pracowitość adepta pozwoliły mu bardzo szybko wyrobić sobie sławę nie tylko w Izraelu. Unikalny tenor Netanela Olivtskiego był podziwiany m.in. w USA, Kanadzie, Rosji czy Niemczech, a obecnie najczęściej cieszy wiernych synagogi Cevra Kadisha w Montrealu, w której służy on jako kantor.

Program 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej na stronach organizatora >>>

Sprawdź lokalizację na mapie