Koncert: Pieśni wojny – pieśni zwycięstwa – Festiwal Wszystkie Mazurki Świata

17.06.2022 19:00 - 26.06.2022 18:30
Grafika na tle ukraińskich niebiesko-żółtych barw, po lewej stronie tekst: "Koncert: Pieśni wojny - pieśni zwycieśtwa, występują: C.K. Kapela (Jarosław), Krajka (Przemyśl), More (Warszawa), Chorea Kozacka (Kijów-lwów), niedziela 26 czerwca".
Koncert: Pieśni wojny – pieśni zwycięstwa

Wojna – wątek, który często występuje w pieśniach ludowych chyba każdego narodu. Wojna romantyczna, wojna okrutna, wojna tragiczna. Entuzjazm, śmierć, ale też w końcu zwycięstwo i pokój.

O tym wszystkim będą śpiewać zespoły C.K. Kapela, Krajka i Kapela Serhija Okhrimchuka oraz More. Od pieśni rekruckich – pełnych nadziei i entuzjazmu, przez pożegnania, tęsknotę, śmierć aż po zwycięstwo. Repertuar C.K. Kapeli oraz Krajki to jednocześnie próba odtworzenia repertuaru lokalnego – w większości z regionu Nadsania. Artyści śpiewają w językach polskim i ukraińskim. Zespół More wzbogaci brzmienie o piękne pieśni polifoniczne, majestatyczne z różnych regionów Ukrainy.

źródło: Festiwal Wszystkie Mazurki Świata

Sprawdź lokalizację na mapie