Koncert premierowy: „Zapomniane melodie” - Warszawa Singera 2021

25.08.2021 20:00 - 25.08.2021 22:00

Warszawskie Combo Taneczne i Kapela Zdzisława Kwapińskiego to dwa zespoły o zupełnie odmiennym brzmieniu, które łącząc się w jedną wyjątkową orkiestrę, uzyskują ciekawe, wymykające się metryce i geografii brzmienie.

Combo obchodzi właśnie swój jubileusz. 1 sierpnia to dokładnie 10 rocznica działalności kapeli. W tym szczególnym roku Jan Emil Młynarski i ferajna z Combo przygotowali nową, czwartą już, płytę pt. „Makatka”, z której utwory usłyszymy podczas koncertu. „Makatka” to kooperacja Combo i Kapeli, czyli kwartetu grającego muzykę wiejską z ziemi radomskiej, dowodzonego przez jednego z najprężniejszych animatorów kultury muzycznej swojego regionu. Nie tak dawno Młynarski i Kwapiński spotkali się w ramach cyklu „Szlakiem Kolberga” i postanowili działać wspólnie. Podczas pracy nad płytą okazało się, że na wsi radomskiej od lat grane są warszawskie melodie i odwrotnie. „Makatka” to wiązanka zapomnianych melodii miejskich i wiejskich oraz próba odnalezienia wspólnego mianownika w muzyce miasta i wsi. Młynarski debiutuje także jako tekściarz, tworząc nowe „Kuplety Warszawskie 2020”.

Kiedy: 25 sierpnia 2021, 20:00

Miejsce: Teatr Kwadrat, ul. Marszałkowska 138