Koncert Świąteczny PolkaDot w Terminalu Kultury

15.12.2022 19:00 - 15.12.2022 21:00

Zespół Folklorystyczny PolkaDot działa od 2018 roku na warszawskiej Pradze. Powstał z inicjatywy stowarzyszenia Wytnij Hołubca – grupy młodych ludzi, którzy chcieli stworzyć zespół pieśni i tańca o charakterze zespołu regionalnego, bazującego na źródłach tradycyjnych tańców oraz śpiewu, otwartego dla wszystkich, którzy chcą potańczyć i pośpiewać w dobrej atmosferze.

PolkęDot tworzą zarówno osoby początkujące, jak i takie, które tańczyły w zespołach regionalnych, akademickich lub polonijnych. Od początku jest z nami niezwykła kadra kierownicza. Za przygotowanie artystyczne odpowiada Annette Ormanczyk, o wokal dba Magda Dąbek – muzyk i instruktor śpiewu, natomiast kierownikiem kapeli jest niezastąpiony Adam Basara. Kierownictwo zwraca szczególną uwagę na to, aby układy powstawały w oparciu o spotkania z regionalistami oraz z wykorzystywaniem materiałów źródłowych. Zespół także samodzielnie tworzy własne stroje w oparciu o leksykony strojów regionalnych.

Koncert na stronach Terminalu Kultury

Sprawdź lokalizację na mapie