null

Koncert Świąteczny Sinfonii Varsovii w Terminalu Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.12.2022 18:00 - 11.12.2022 20:00
Stylizowane instrumenty i czarny napis na czerwonym tle.
Koncert Świąteczny Sinfonii Varsovii w Terminalu Kultury

Tegoroczna świąteczna propozycja koncertowa Sinfonii Varsovii będzie pod wieloma względami wyjątkowa. Znakomita warszawska orkiestra zadebiutuje w Terminalu Kultury na Gocławiu z pierwszym symfonicznym koncertem w tej lokalizacji!
Orkiestrę poprowadzi po raz pierwszy (kolejny debiut tego przedświątecznego wieczoru) młoda dyrygentka, Zofia Kiniorska, stypendystka programu Dyrygent-Rezydent Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Program koncertu wypełnią kompozycje kojarzące się z Bożym Narodzeniem. Wybrany na tę okazję repertuar – różnorodne orkiestrowe obrazki – ma zatrzymać na chwilę słuchaczy, obdarzyć ich chwilą zadumy, ale także wywołać w nich pogodny, przedświąteczny nastrój.

Będzie to zarówno muzyka orkiestrowa o bardziej klasycznym rodowodzie (takich kompozytorów, jak Händel, Mozart, Moniuszko, Holst i Coleridge-Taylor), jak też współczesne brzmienia Fantazji na Boże Narodzenie ukraińskiej kompozytorki Bohdany Frolyak oraz jazzujące aranżacje Dziadka do orzechów autorstwa Duke’a Ellingtona i Billy’ego Strayhorna.

Koncert na stronach Terminalu Kultury

 

Sprawdź lokalizację na mapie