null

Koncert w Komunie Warszawa - Avant Art Festival

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.10.2021 20:00 - 01.10.2021 23:59

xDZVØNx (PL)

Duet z Wrocławia wykonujący muzykę elektroniczną. Grupa powstała w 2017 roku i od tego czasu wydała demo TAPE_01 (2018), EP MAYKO (2019) i album EVERYTHING WE DREAMT ABOUT. Muzyka xDZVØNx to mroczny synth pop, w którym słychac wpływy takich gatunków jak cold wave, industrial, techno albo post punk, z drugiej strony można odnaleźć w niej odniesienia do sztuki tradycyjnej i sakralnej. Grupa współpracuje z wrocławskim kolektywem TROPY zajmującym sie glitch artem i sztuką brutalistyczną oraz z teamem WKURVV (też z Wrocławia).

Bartuś 419 (PL)

Raper i performer, który łączy sceniczne improwizacje z abstrakcyjnym humorem, niemal teatralnym charakterem występów, wpływami muzyki industrialnej i noise. To emanacja eksperymentalnej odsłony hip-hopu, która rozpycha łokciami nie tylko to, czym jest ten gatunek, ale także pogrywa z figurą rapera. To artysta, który brzydzi się estradową triumfalnością. Jego sceniczny spektakl to tak naprawdę dopełnienie muzyki, akcentujące odpychającą niedoskonałość każdego dźwięku oraz wersu. Miłośnik zwierząt.

 

Pan Daijing (CN) 

Berlińska artystka i kompozytorka. Jej praktyka oparta na performansie bada sposoby opowiadania historii za pomocą dźwięku, ruchu, środowiska architektonicznego i ruchomego obrazu. Czerpiąc ze zdolności muzyki do przekraczania granic języka, jej prace komunikują dźwiękową, fizyczną i psychologiczną głębię, poszukując środków łączności wykraczających poza ludzką kondycję. Jej metoda kompozytorska opiera się na rozległej improwizacji z syntezatorami analogowymi i ludzkim głosem, jak również na dekonstrukcji instrumentów i nagrań terenowych. Eksplorując sferę psychoakustyki i opery, wykorzystuje zarówno techniki nagraniowe, jak i występy na żywo, aby poszerzyć doświadczenie słuchowe i zakwestionować rozumienie muzyki jako formy sztuki. Jej prace często powstają w dialogu z przestrzenią architektoniczną, uciskając granice między formami, aby stworzyć otulające, zmysłowe doświadczenia, w które publiczność może wejść i w których może zamieszkać.

Prison Religion (US)

Kolaboracyjny projekt mieszkających w Richmond artystów audio-wizualnych Poozy'ego i False Prphta.

Pracując razem od 2016 roku, duet zanurkował głęboko w przestrzeń pomiędzy rozdmuchanym trapem (2016's Cage With Mirrored Bars) a współczesną destrukcyjną muzyką klubową (2018's O Fucc Im On The Wrong Planet).

Od czasu połączenia z eksperymentalną wytwórnią Halcyon Veil z siedzibą w Teksasie, połączyli globalną ekipę podobnie myślących współpracowników na album z remiksami, w tym Rabit, Endgame, Swan Meat, Lee Gamble i Bonaventure. Dzięki bliskim związkom z NON Worldwide z Richmond, P_R wprowadzają nową falę klubowych występów opartych na wokalu.

źródło: Avant Art Festival