null

Koncert w synagodze im. Nożyków – 19. Warszawa Singera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.08.2022 18:00 - 30.08.2022 20:00
Czarna figurka muzyka z kontrabasem stylizowana na warszawską syrenkę w środku. Czarne napisy z lewej i prawej, na górze nazwa festiwalu z liter w różnych kolorach. Całość na fioletowym tle.

Dziewiętnasta edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 4 września, w wielu miejscach stolicy. Koncerty, przedstawienia, pokazy. Zarówno wielkie, jak i kameralne spotkania z żydowską kulturą, sztuką, tradycją w interpretacji polskich i międzynarodowych artystów z izraelską gwiazdą Yasmin Levy w finale.

Koncert: „Nigunim”, Trio Bastarda – Szamburski/Pokrzywiński/Górczyński.

Wystąpią: Paweł Szamburski (klarnet), Tomasz Pokrzywiński (wiolonczela), Michał Górczyński (klarnet kontrabasowy)

Muzyka Bastardy to współczesna, oryginalna i bardzo osobista wypowiedź wsparta na bogatych tradycjach muzycznych. Improwizując wokół archaicznych melodii, komponując i aranżując na ich podstawie zupełnie nowe utwory, muzycy budują pomost łączący odległe w czasie muzyczne światy, docierają do ich uniwersalnego, duchowego wymiaru.

Zespół został powołany do życia przez Pawła Szamburskiego (klarnet), Tomasza Pokrzywińskiego (wiolonczela) oraz Michała Górczyńskiego (klarnet kontrabasowy). Grupa wydawniczo i środowiskowo związana z wytwórnią Lado ABC, jest również partnerem międzynarodowego projektu badawczego HERA „Sound Memories. The Musical Past in Late -Medieval and Early Modern Europe”.

Program 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej na stronach organizatora >>>

Sprawdź lokalizację na mapie