null

Konkurs na dyrektora/ dyrektorkę Teatru Kwadrat

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wejście do Teatru Kwadrat od strony ulicy Marszałkowskiej. Neon z nazwą teatru oraz nad wejściem napis Jesteśmy z Tobą Ukraino
Autor: m.st. Warszawa

Miasto ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora/dyrektorki Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego na pięć kolejnych sezonów artystycznych. Kandydatury można zgłaszać do 19 maja 2023 r.

Głównym zadaniem przyszłego dyrektora lub dyrektorki będzie kontynuowanie tradycji Teatru przez tworzenie nowoczesnej sztuki rozrywkowej na wysokim poziomie. 

Gwarancją jakości artystycznej jest funkcjonowanie stałego i zgranego zespołu aktorskiego – nowa dyrekcja powinna bazować na jego doświadczeniu, jednocześnie nie zamykając się na współpracę z twórczyniami i twórcami spoza instytucji. Teatr powinien być przyjaznym miejscem dla swojej stałej widowni, ale także otwierać się na nowych odbiorców i odbiorczynie. Nowa dyrekcja powinna dbać o promocję sceny, prezentując przedstawienia na wyjazdach krajowych i zagranicznych, tradycyjnie stanowiących ważny element działalności Teatru. 

- czytamy w ogłoszeniu konkursowym. 

Szczegóły dotyczące wymaganych kwalifikacji i sposobu ich udokumentowania zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej UM m.st. Warszawy. Przewidywany termin rozstrzygnięcia – 60 dni od końcowego terminu składania ofert. Informacji o konkursie udziela Biuro Kultury, tel. (22) 44-30-346; asielatycki@um.warszawa.pl.

Historia Teatru Kwadrat

Teatr, założony w 1974 roku, a od 2012 roku noszący imię swojego pierwszego kierownika artystycznego – legendarnego „Dudka”, prezentuje spektakle komediowe i satyryczne oraz współczesne farsy. Przedstawienia cieszą się dużą popularnością wśród warszawianek i warszawiaków, nie schodząc z afisza przez wiele sezonów.