null

Konkurs Nazewniczy „Nazwy dla Warszawy”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Weź udział w konkursie Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego i wymyśl nazwę dla kładki pieszo-rowerowej łączącej Bulwary z Pragą oraz innego - wybranego przez siebie - miejsca w stolicy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Nazwy dla Warszawy”, organizowanym przez Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Biurem Kultury Urzędu m.st. Warszawy, Instytutem Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Warszawy, Polskim Towarzystwem Onomastycznym, Warszawskim Obserwatorium Kultury i Zespołem Nazewnictwa Miejskiego (m.st. Warszawy).

Konkurs rozpoczyna się 1 września, a kończy 15 października 2022 roku. Każdy zainteresowany może w tym terminie nadesłać drogą elektroniczną (na adres: cbkw@uw.edu.pl) dwie propozycje:

  1. jednej nazwy dla jeszcze nienazwanego konkretnego miejsca w Warszawie
  2. oraz jednej nazwy dla kładki pieszo-rowerowej łączącej Bulwary Wiślane z prawobrzeżną Warszawą.

W myśl założeń konkursu zgłaszane nazwy nie mogą upamiętniać osób, zdarzeń ani organizacji. Nagrody i wyróżnienia nie mają charakteru finansowego. Dzięki udziałowi członków Zespołu Nazewnictwa Miejskiego (m.st. Warszawy) w komisji konkursowej zwycięskie propozycje nazw zostaną wprowadzone do banku nazw m.st. Warszawy z adnotacją o priorytetowej rekomendacji do wykorzystania.

Regulamin konkursu.

Konferencja nazewnicza

Konkurs towarzyszy 6. Konferencji Nazewniczej “Zwinięte fabuły miast”, poświęconej problematyce toponimii miejskiej.

Od 28 do 30 listopada w Muzeum Warszawy o nazewnictwie rozmawiać będą teoretycy i praktycy, naukowcy i samorządowcy, zarządcy i użytkownicy miasta. Konferencja będzie transmistowana online.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do końca września.