null

Mój busz po polsku - konkurs rozstrzygnięty

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dwie równorzędne nagrody i dwa wyróżnienia przyznano w 12. edycji konkursu edukacyjnego „Mój busz po polsku”. Młodzież mogła zgłaszać prace reporterskie, w wybranej przez siebie formie, inspirowane twórczością słynnego reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego.  

Nagrody ex aequo otrzymali: 

Jakub Siwiec za reportaż radiowy pt.:„Samopomoc”, w którym opisuje codzienność osób niepełnosprawnych korzystających z ośrodków samopomocy. O wyzwaniach i sukcesach, integracji podopiecznych ze środowiskiem oraz obopólnych korzyściach płynących z pomagania rozmawiał m.in. z dyrektorką jednego ze Środowiskowych Domów Samopomocy.

Katarzyna Kędzia za wywiad przeprowadzony z pielęgniarką, która pracuje na oddziale covidowym Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. 

Z obiema nagrodzonymi pracami można zapoznać się na stronie SCEK.

W tym roku wśród zgłoszeń dominowały fotoreportaże, dwa z nich otrzymały od jury równorzędne wyróżnienia: tulacje dla Alicji Caban z warszawskiego Liceum im. Klementyny Hoffmanowej, która przesłała na konkurs pracę "Czuły barbarzyńca" oraz dla Karoliny Daniluk z LXXV Liceum im. Jana III Sobieskiego, autorki fotoreportażu pt.:"Wagary". 

Konkurs odbył się już po raz 12. Mogą się do niego zgłaszać osoby w wieku 13-19 lat, mieszkające w Warszawie lub uczące się w warszawskich szkołach. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie było wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia znajdującego się poniżej oraz załączenie do niego pracy reporterskiej lub materiału dokumentalnego inspirowanego książką „Busz po polsku”.