null

Korczak Dzisiaj, czyli w teatrze o relacjach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zamaskowani aktorzy Teatru 21, przypominają dziwne potwory
Spektakl "Trolle" Teatru 21 | Autor: Paweł Kuligowski

Gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznym festiwalu Korczak Dzisiaj, który rozpoczyna się 19 października. Spektakle będą prezentowane na scenach kilku warszawskich teatrów i instytucji kultury, będzie także ścieżka online. Warto już rezerwować miejsca na widowni!

Tegoroczna edycja festiwalu Korczak Dzisiaj odbywa się pod hasłem RODZINNOŚĆ.

Czym jest rodzinność, jak ma się do rodziny, i dlaczego tak bardzo jest potrzebna? W jaki sposób funkcjonują dzisiejsze rodziny? Co to w ogóle znaczy być rodziną? Czy rodzinę zawsze muszą łączyć więzy krwi? 

„Rodzinność” rozumiana jako troska o relacje i wzrastanie w bezpiecznych wspólnotach. Jako zadanie i wspólna odpowiedzialność za przyszłość młodych i najmłodszych. Po wielu miesiącach strachu powodowanego wojną, a wcześniej pandemią, w obliczu konsekwencji kolejnych wielkich kryzysów (migracyjnego, ekonomicznego, zdrowia psychicznego), dotykających nasze społeczeństwo, chcemy zwrócić uwagę na znaczenie rodziny, budowania relacji i potrzebę wzmacniania więzi społecznych – domowych, międzypokoleniowych, międzykulturowych. Pragniemy wysłać młodej publiczności komunikat “nie jesteś samx”. Dlatego poszukamy tego, co wspólne, nawet jeśli – inne.

Podczas festiwalu swoje produkcje pokażą m.in. warszawskie teatry: Lalka (“Dzieci z Bullerbyn”), Guliwer (“Wszystko w głowie”), Teatr 21 (“Trolle”), Dramatyczny (“Piotruś Pan”), Studio (“Wyspa Jadłonomia”), Komedia (“Pasztety do boju”), TR Warszawa (“2030”. Będą także goście z kraju i zagranicy.

Festiwal Korczak Dzisiaj to nie tylko spektakle, ale także spotkania, rozmowy, warsztaty, a także wystawa. Zachęcamy też do odwiedzenia VOD Warszawa, gdzie w specjalnej zakładce można będzie obejrzeć materiały dodatkowe, m.in. czytanie performatywne dramatu „Kamień w brzuchu” Rebeki Ortman.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.korczak-festiwal.pl.

Wydarzenie współfinansuje m.st. Warszawa. 

Grafika zapowiadająca festiwal Korczak Dzisiaj
Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży