null

Kornowicz/Mełech/Sudnik – koncert w Wawerskim Centrum Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.11.2022 19:00 - 04.11.2022 21:00

Spotkanie bardzo różnych osobowości artystycznych, które opiszą dźwiękiem, zinterpretują muzycznie czas modernizmu i jego konsekwencje dla współczesnej muzyki i sztuki.

Jerzy Kornowicz, kompozytor, pianista, improwizator, pedagog, animator życia muzycznego, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej ,,Warszawska jesień”. Pisze na zamówienie festiwali, instytucji muzycznych oraz wykonawców z Polski i zagranicy. Jego utwory były prezentowane na festiwalu ,,Warszawska Jesień” i na wielu innych festiwalach m.in. w Middelburgu, Paryżu, Kijowie czy Nowym Jorku. Był jurorem w konkursach kompozytorskich m.in. im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Brał udział w powołaniu Europejskiego Forum Kompozytorów w Wiedniu oraz Europejskiego Porozumienia Kompozytorów i Autorów w Brukseli.

Piotr Mełech, klarnecista, artysta wizualny, improwizator, kompozytor, współtwórca wielu grup muzycznych takich jak Warsaw Improvisers Orchestra, Polski Piach, Śmierć i łzy.
Wziął udział w wydaniu ponad 20 albumów. Współpracował m.in. takimi artystami, jak Michael Zerang, Mark Feldman, Fred Lonberg-Holm, Albert Steczkowski, Patryk Zakrocki, Mieczysław Litwiński. Prowadził cykl koncertów improwizowanych Triolowe Rozkłady Yazzdy oraz Jeden do Jeden.

Tadeusz Sudnik, reżyser dźwięku, kompozytor, performer, członek grupy Kawalerowie błotni, współpracował z Tomaszem Stańko (członek formacji Freelectronic), z wieloma muzykami polskimi i zagranicznymi m.in. z Sonny Sharrok, Gary Thomas, Krzysztof Knittel, Alina Mleczko, Adam Pierończyk, Zdzisław Piernik, Krzesimir Dębski.
Przez kilkanaście lat pracował w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia. Występował w niemal całej Europie i na wielu festiwalach m.in. w Berlinie, Montreux.
Oprócz sal koncertowych, teatralnych i klubowych gra w bardzo różnych przestrzeniach
np. w lasach, fabrykach.

Koncert na stronach Wawerskiego Centrum Kultury

Sprawdź lokalizację na mapie