Kosmiczny pokój - spektakl inspirowany przez dzieci

Dzieci podczas warsztatów w teatrze Guliwer
Projekt #Połączeni, Teatr Guliwer

W Teatrze Guliwer premiera spektaklu “Kosmiczny pokój” w reżyserii Kateryny Lukianenko. Przedstawienie powstało w ramach projektu #Połączeni - grupa dzieci przez blisko pół roku pracowała z artystami i artystkami, używając narzędzi zaczerpniętych ze świata sztuki: muzyki, piosenki, słowa, scenografii, multimediów i tańca.

Co łączy Katię, Emmę, Makara, Tetianę, Oleha, Nikitę, Vikę, Lilit, Tosię, Kamilka, Benia, Ritę, Tymka, Hanię, Zacharego, Leo, Basię i inne dzieci z Białorusi, Polski i Ukrainy? Co połączyło ze sobą Londyn, Mińsk, Pruszków, Czernichów i Kijów?

To wspólny spektakl i wspólne miasto, w którym skrzyżowały się losy dzieci z różnorodnych środowisk, miast i krajów. To właśnie Warszawa jest głównym miejscem wydarzeń w spektaklu, który współtworzyła wielokulturowa grupa dzieci.

„Kosmiczny pokój” to spektakl muzyczny Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich” i Teatru Lalek Guliwer, który na każdym etapie powstawał w procesie współpracy mieszkających w Warszawie dzieci z różnych krajów, z artystami i artystkami.

Spektakl jest finalnym efektem projektu #Połączeni. Cykl działań twórczych i spektakl muzyczny stworzony przez dzieci wraz z artystami. Jest realizowany i dofinansowany w ramach Programu Różnorodna Warszawa miasta stołecznego Warszawy i wspierany przez Program Rezydencji Artystycznych dla twórców i twórczyń z Białorusi i Ukrainy organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Premiera w niedzielę 3 grudnia.

Scena ze spektaklu dla dzieci "Kosmiczny pokój"
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Scena ze spektaklu dla dzieci "Kosmiczny pokój"