null

Kosmiczny pokój - spektakl inspirowany przez dzieci

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzieci podczas warsztatów w teatrze Guliwer
Projekt #Połączeni, Teatr Guliwer

W Teatrze Guliwer premiera spektaklu “Kosmiczny pokój” w reżyserii Kateryny Lukianenko. Przedstawienie powstało w ramach projektu #Połączeni - grupa dzieci przez blisko pół roku pracowała z artystami i artystkami, używając narzędzi zaczerpniętych ze świata sztuki: muzyki, piosenki, słowa, scenografii, multimediów i tańca.

Co łączy Katię, Emmę, Makara, Tetianę, Oleha, Nikitę, Vikę, Lilit, Tosię, Kamilka, Benia, Ritę, Tymka, Hanię, Zacharego, Leo, Basię i inne dzieci z Białorusi, Polski i Ukrainy? Co połączyło ze sobą Londyn, Mińsk, Pruszków, Czernichów i Kijów?

To wspólny spektakl i wspólne miasto, w którym skrzyżowały się losy dzieci z różnorodnych środowisk, miast i krajów. To właśnie Warszawa jest głównym miejscem wydarzeń w spektaklu, który współtworzyła wielokulturowa grupa dzieci.

„Kosmiczny pokój” to spektakl muzyczny Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich” i Teatru Lalek Guliwer, który na każdym etapie powstawał w procesie współpracy mieszkających w Warszawie dzieci z różnych krajów, z artystami i artystkami.

Spektakl jest finalnym efektem projektu #Połączeni. Cykl działań twórczych i spektakl muzyczny stworzony przez dzieci wraz z artystami. Jest realizowany i dofinansowany w ramach Programu Różnorodna Warszawa miasta stołecznego Warszawy i wspierany przez Program Rezydencji Artystycznych dla twórców i twórczyń z Białorusi i Ukrainy organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Premiera w niedzielę 3 grudnia. 

Scena ze spektaklu dla dzieci "Kosmiczny pokój"
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Scena ze spektaklu dla dzieci "Kosmiczny pokój"
Scena ze spektaklu dla dzieci "Kosmiczny pokój"
Scena ze spektaklu dla dzieci "Kosmiczny pokój"