null

„Królowa Śniegu” premierowo w Teatrze Lalka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Fragment plakatu do spektaklu "Królowa Śniegu"

15 kwietnia Teatr Lalka zaprasza na swoją najnowszą premierę – spektakl „Królowa Śniegu”. W teatralnej wersji, przygotowanej przez Pawła Szkotaka, założyciela słynnego teatru „Biuro podróży”, historia Gerdy i Kaja będzie opowiadana w planie żywym i lalkowym.

Teatr Lalka tak zapowiada swój najnowszy spektakl.

Pewnego razu zły troll zrobił lustro, które odbijało tylko, to co brzydkie. Odbici w nim najlepsi ludzie stawali się wstrętni, a najpiękniejsze krajobrazy wyglądały jak rozgotowany szpinak. W końcu nie było ani jednego człowieka, który nie zostałby  fałszywie przedstawiony w tym diabelskim wynalazku.

 

Trolle rozbiły lustro na setki milionów ułomków. Gdy najdrobniejsze okruchy złego lustra utkwiły w oczach ludzi przemieniały ich serca w kawałki lodu. Stało się tak, że maleńka szklana drzazga ukłuła serce małego Kaja. Zamienił się w złego chłopca. Odszedł  z domu zwabiony przez Królową Śniegu, która zabrała go do swego lodowego pałacu. Na ratunek chłopcu rusza siostra Kaja -  Gerda. Czy uda się jej uwolnić brata i ożywić jego zlodowaciałe serce?

 

W teatralnej wersji, przygotowanej przez Pawła Szkotaka, założyciela słynnego teatru „Biuro podróży”, historia Gerdy i Kaja została opowiedziana w planie żywym i lalkowym. Ta baśń niesie w sobie nadzieję!

Przekład: Bogusława Sochańska
Adaptacja i reżyseria: Paweł Szkotak
Scenografia: Martyna Kander
Współpraca scenograficzna: Karoliny Bramowicz
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Projekcje: Jagoda Chalcińska
Reżyseria światła: Karolina Gębska 

W obsadzie: Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Aneta Jucejko- Pałęcka, Wojciech Pałęcki, Olga Ryl-Krystianowska 

Spektakl przeznaczony dla publiczności od lat 6.

Źródło: Teatr Lalka