null

DK Kadr: Warsaw Short Framing

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.12.2023 19:00 - 07.12.2023 21:30
"Własne śmieci" w reż. Darii Kopiec

W Domu Kultury Kadr już ostatnie w tym roku spotkanie z krótkimi metrażami. Cały pokaz potrwa około 90 minut. Wstęp wolny.

Na ostatnim w tym roku spotkaniu, z izraelskimi żołnierzami weźmiemy udział w trudnej podróży, z polską rodziną zjemy obiad, z czeskimi pogranicznikiem skonfrontujemy się z systemem, a z koreańską dziennikarką wrócimy do domu i spróbujemy nie zwariować.

W programie:

Przeniesienie, reż. Michael Grudsky (Niemcy) 22’
Erez wraz z dwoma innymi żołnierzami otrzymują rozkaz przeniesienie więźnia do Zakładu Karnego Megiddo. W drodze dochodzi do sytuacji, który zmusza młodego oficera do zmiany swoich przyzwyczajeń.

Własne śmieci, reż. Daria Kopiec (Polska) 6’
Nie ma nic wspanialszego niż obiad z rodziną. Choć przypomina zapętlony scenariusz, który powtarza się w nieskończoność. I choć oprócz jedzenia trzeba przełykać słowa swoich bliskich. Czasem gorzkie. Czasem tak powtarzalne, że chce się wymiotować.

Granica, reż. Damián Vondrášek (Czechy) 29’
Podczas losowej kontroli dowódca czeskiej jednostki służby celnej odkrywa w furgonetce grupę nielegalnych imigrantów. Nieletni chłopak, wykorzystując chaos przy aresztowaniu, ucieka do pobliskiego lasu. Jego ojciec odmawia pomocy celnikom.

Portret rodzinny, reż. Hyun Kim (Korea Płd.) 30’
Minjung nie mieszka z rodziną, ale zawsze przyjeżdża do domu na sesje fotograficzne podczas urodzin taty. Ojciec kobiety zmarł, ale, pomimo pandemii COVID-19, matka chce zachować rodzinną tradycję.

Po seansie tradycyjnie odbędzie się rozmowa publiczności. Szczegoły na stronie DK Kadr.