null

Książki z Ukrainy – Dyskusyjny Klub Czytelniczy w Staromiejskim Domu Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.05.2022 18:30 - 25.05.2022 20:00
Na białtym tle, niebieski cudzysłów, na górze na niebiesko tekst: "Dyskusyjny Klub Czytelniczy: książki z Ukrainy, 25 maja, godzina 18:30, Tamara Duda Córeczka".

Zapraszamy na dyskusyjny klub czytelniczy poświęcony literaturze ukraińskiej. Będzie to okazja do zapoznania się z książkami autorek i autorów z Ukrainy, które zostały przełożone na język polski.

Skoncentrujemy się tekstach nowszych, ale także na starszych, klasycznych. Poznamy buntowników i klasyczki, feministki i piszących botaników. Przeczytane lektury będą pretekstem do rozmowy także o historii i kulturze Ukrainy.

Założeniem dyskusyjnego klubu czytelniczego poświęconemu literaturze ukraińskiej jest z jednej strony chęć poznania kultury naszych sąsiadów, a z drugiej - znalezienie przestrzeni na swobodną, niespecjalistyczną, nieformalną, a jednak angażującą rozmowę o przeczytanych lekturach. Spotkania mają charakter inkluzywny - dedykowane są osobom w różnym wieku, z różnych grup społecznych i zawodowych. Dyskutujemy nieformalnie z zachowaniem szacunku dla współrozmówców i współrozmówczyń.
 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.