null

Kulturalne prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Bilet do teatru lub kina, a może zaproszenie na ciekawą wystawę lub spacer tematyczny? Podpowiadamy, jak kulturalnie uczcić Dzień Babci i Dziadka. Dla seniorów i seniorek mamy w Warszawie wiele ciekawych propozycji.

Świętowanie w teatrze 

W niektórych warszawskich teatrach można jeszcze upolować bilety w specjalnych cenach, właśnie z okazji Dnia Babci i Dziadka.   

Teatr Ateneum zaprasza w ten weekend m.in. na spektakl „Cesarz” wg słynnej książki Ryszarda Kapuścińskiego, a także „Uciekinierki” w reż. Wojciecha Adamczyka, z brawurowymi rolami Magdaleny Zawadzkiej i Sylwii Zmitrowicz. Uwaga! Pula biletów w specjalnej cenie tylko przy rezerwacji telefonicznej lub w kasie.  

Do Teatru Dramatycznego można zabrać babcię i dziadka na „Fatalistę. Singerowską historię w V aktach” Tadeusza Słobodzianka w reż. Wojciecha Urbańskiego, a w Teatrze Studio można jeszcze kupić bilety na „Powrót Tamary” w reż. Cezarego Tomaszewskiego.  

Teatr Żydowski zaprasza starszą publiczność na spektakl muzyczny „Jentl”. Warto się pospieszyć, bo tańsze bilety (na hasło „Dzień Babci i Dziadka”) szybko się rozchodzą.  

A może bilet na „Krzykuchę”, czyli stand-up laureatki Paszportu Polityki Jany Shostak, w Komunie Warszawa - jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych minionego roku wg portalu kulturalnego Dwutygodnik?  

Świetnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka jest tzw. bilet otwarty, który jest ważny zwykle do końca sezonu i upoważnia do obejrzenia dowolnego spektaklu z repertuaru. Część stołecznych teatrów organizuje też specjalne akcje i zniżki dla seniorów – tak jest np. w Nowym Teatrze czy w Syrenie

Zabierz babcię i dziadka na wystawę     

Bilet na wystawę w jednym z warszawskich muzeów to też świetny pomysł na prezent. Podpowiadamy:  

  • Muzeum Warszawy – „Niewidoczne. Historie warszawskich służących” i towarzyszące wystawie debaty, pokazy filmowe, oprowadzania 
  • Muzeum Woli – nowo otwarta wystawa „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy”  (w czwartki wszystkie oddziały Muzeum Warszawy, w tym Muzeum Woli, można zwiedzać bezpłatnie) 
  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – seniorzy powyżej 60 roku życia korzystają ze zniżki, zwiedzanie w czwartek jest bezpłatne 
  • Muzeum Karykatury – do 3 kwietnia trwa wystawa „Przepotwarzanie” (we wtorki wstęp wolny, w pozostałe dni bilet ulgowy dla seniorów kosztuje 5 zł)
  • Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie otwarte od wtorku do soboty w godz. 12-18, a bilety dla seniorów kosztują 6 zł. 

Atrakcje dla seniorów  lokalnie 

Nie tylko w Dniu Babci i Dziadka, ale przez cały rok, zachęcamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez dzielnicowe domy kultury i biblioteki. To specjalne zajęcia artystyczne, ruchowe, a także propozycje kulturalne – koncerty, spektakle, spotkania autorskie. Warto zaglądać na strony internetowe domów kultury, obserwować ich profile w mediach społecznościowych. Informacje o najciekawszych wydarzeniach warszawskich bibliotek publicznych można znaleźć na stronie www.bibliotekiwarszawy.pl