null

Kulturalne prezenty mikołajkowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Teatr Guliwer "Gwiazdka" | Autor: Piotr Litwic

Bilet na spektakl albo do kina, także tego wirtualnego, może być świetnym prezentem dla młodych widzów. Stołeczne teatry i warszawska platforma z kulturą online serdecznie zapraszają!

Już w ten weekend magię świąt można będzie poczuć w teatrach Guliwer, Baj i Lalka. Znane i lubiane spektakle, ale także premierowe produkcje - każdy znajdzie coś dla siebie. Mnóstwo ciekawych tytułów - filmowych i teatralnych - także na platformie VOD Warszawa, która pamięta o swojej najmłodszej publiczności. 

Teatr Guliwer zaprasza na lubiane przez najmłodszych spektakle „Gwiazdka” i „Choinka”. Ten pierwszy, grany na dużej scenie, to familijny spektakl świąteczny, z którym widzowie przygotują się do nadchodzących świąt. Na scenie Liliput zanurzymy się w świecie baśni Andersena o choince, która fantazjowała o swoim przeznaczeniu, a jej szczęście spełnia się w czasie wieczoru wigilijnego, w spotkaniu z dziećmi i z tajemniczym Klumpe-Dumpe. "Gwiazdka" przeznaczona jest dla widzów od 5 roku życia. Dla jeszcze młodszych przygotowano spektakl zatytułowany "Choinka", wg Hansa Christiana Andersena, z udziałem lalek i muzyki na żywo.  

Mikołajki w Teatrze Baj to przedstawienie "Dziadek do orzechów" - propozycja dla widzów od 7 roku życia.

W dawnych czasach ludzie i myszy żyli w zgodzie. Splot wydarzeń sprawił, że ich rody się poróżniły i, jak to często bywa, stały się największymi wrogami. Dawny konflikt nie został zażegnany i trwa do dziś. Powraca w pewną zimową noc na ulice Warszawy.

Z uwagi na duże zainteresowanie, spektakl "Dziadek do orzechów" będzie grany w wybranych terminach nawet dwa razy dziennie.  

W Teatrze Lalka tuż przed mikołajkami premiera - "Boska komedia" w reżyserii Jarosława Kiliana, propozycja dla nastoletnich widzów. 

Perspektywy metafizyczna i filozoficzna nakreślone w dziele przez Dantego dziś, „w czasach zarazy”, nabierają szczególnej wagi. Adaptacja Jarosława Mikołajewskiego, będąca swoistym reportażem z zaświatów, przybliża i oswaja tematykę utworu. Przewodnikiem po kręgach piekielnych spalonego lasu, czyśćcowych lodowcach i rajskich zielonych wzgórzach okazuje się nie tylko Wergiliusz. W podróży nie zbłądzimy dzięki muzyce Grzegorza Turnaua i pieśniom wykonywanym przez aktorów. 

Mikołajkowym prezentem dla dzieci i młodzieży są też wspaniałe filmy udostępnione na platformie VOD Warszawa pod hasłem Przygody dzikich dzieci. Zaprasza Kino w Trampkach oraz Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Cykl jest częścią cyklu "Trampolina do kina. Film jako narzędzie edukacji", finansowanego przez m.st. Warszawę.