null

Dzień Dziecka – z kulturą i atrakcyjnie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzień Dziecka na Agrykoli, piknik rodzinny, warsztaty rysunku, dzień, lato.
Dzień Dziecka w Warszawie | Autor: m.st. Warszawa

Święto najmłodszych już za chwilę. Z tej okazji w Warszawie odbędą się liczne wydarzenia kulturalne – m.in. spektakle, koncerty, seanse filmowe, wspólne zabawy i warsztaty tematyczne. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania i spędzania czasu z kulturą.

W teatrze, muzeum i w plenerze

Z Muzeum Sztuki Nowoczesnej Dzień Dziecka upłynie na zabawie w okolicach Domku Herbacianego na Bródnie. 1 czerwca w Parku Rzeźby na Bródnie motywem przewodnim będzie woda – znane i lubiane przez dzieci edukatorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej  pomogą w tworzeniu łódek, które będzie można puścić na wodzie. Dzieci z opiekunami zapraszamy od godziny 15:00.

Artyści Teatru Komedia zapraszają na wspólne „Muzykowanie na dywanie”. Już jutro we wspólną muzyczną podróż dzieci i rodzice wyruszą pod hasłem „Przywitanie Lata – Dookoła Świata”. Interaktywny spektakl podczas którego wspólnie z dziećmi wybierzemy się w rytmiczną podróż po kontynentach w poszukiwaniu lata zobaczyć można 1 czerwca o godz. 11:00 i 18:00.

Na najmłodszych (i nie tylko) widzów czeka także nowy spektakl na podstawie kultowej już książki Astrid Lindgren. Od 1 czerwca w Teatrze Lalka oglądać można będzie spektakl „Dzieci z Bullerbyn”. Historie Britty, Anny, Lisy, Lasse, Bosse i Olle znane są całym pokoleniom, a przygody bohaterów - opowiedziane w rytmie pór roku – są pochwałą codzienności i zwykłego życia, małych-wielkich wyzwań. Przywołują także myśl o odnajdywaniu w sobie dziecka – niezależnie od wieku.

Teatr Baj zagra w tym tygodniu „Emila z Lönnebergi” i „Śpij”, a w niedzielę zaprosi do zwiedzania galerii lalek. W Teatrze Lalek Guliwer w najbliższych dniach młodzi widzowie mogą zobaczyć spektakle: „Koziołek Matołek”, „Guli improwizuje” i „Miasto Świateł”.

1 czerwca scena oraz foyer Teatru Kwadrat zamienią się w świat pełen magii i baśniowych postaci. Wszystko za sprawą niezwykłego Dnia Dziecka, na którym spotkają się dzieci z Polski i Ukrainy. W programie m.in. czytanie bajek w wykonaniu aktorów Teatru Kwadrat, pokaz iluzjonisty i bajkowa kawiarenka.

Moc atrakcji aż do końca tygodnia zapewnia Muzeum Warszawskiej Pragi. W niesamowicie bogatym, dwujęzycznym (polsko-ukraińskim) programie Festiwalu „Kreatywne Pracownie” każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowy Teatr zaprasza w sobotę 4 czerwca wszystkie osoby, które czują w sobie dziecięcą energię do wspólnego celebrowania Światowego Dnia Dziecka. Tego dnia młodzi widzowie zobaczą nowy spektakl „Gdzie się kryją zmysły?”, wezmą udział we wspólnym czytaniu książek w języku ukraińskim i polskim oraz w koncercie Fundacji Educational Center Children of Ukraine.

Atrakcje dla młodych i najmłodszych zaplanowano we wszystkich warszawskich dzielnicach – warto sprawdzić repertuar najbliższego domu kultury czy biblioteki. Zachęcamy do odwiedzania ich stron internetowych oraz profili w mediach społecznościowych.

Cały czas trwa Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach”, podczas którego młodzi widzowie oglądać mogą najlepsze filmy z całego świata w Kinotece i online.

W domu

A dla tych, którzy wolą świętować w domu platforma VOD Warszawa przygotowała specjalną selekcję filmów i programów dla dzieci i młodzieży. Od 1 czerwca dostępny będzie także za darmo film „Lili w obłokach”.

A tych, którzy lubią słuchać – zapraszamy na spotkanie z Bazylkiem. Sinfonia Varsovia stworzyła miniserial muzyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tytułowy Bazylek to smok zamieszkujący magazyn instrumentów warszawskiej orkiestry. Jego przygody będą pretekstem do odkrywania fascynującego świata muzyki.

Polecamy oczywiście także do czytania książki nominowane do Nagrody Literackiej m.st. Warszawa w kategorii „Literatura dziecięca”. O najlepszych polskich książkach dla młodych czytelników poczytać można na stronie Nagrody. Książki nominowane do Nagrody dostępne są w warszawskich bibliotekach publicznych.