Łąka Bazylka - Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu

01.08.2021 08:00 - 01.08.2021 18:00

To już drugi rok z rzędu, gdy Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu odbywa się w cieniu pandemii. 21 koncertów tegorocznej edycji, podzielonych na cykle: orkiestrowy (czwartki), familijny (soboty), kameralny (niedziele) obficie czerpać będzie z różnorodności geograficznej, z dialogu kompozytorów z różnymi tradycjami. W cyklu Eksperymentalnych wtorków usłyszymy i zobaczymy natomiast, jak na wyzwania teraźniejszości i problemy dzisiejszego człowieka reagują kompozytorzy współcześni.

Uwaga Dzieciaki, przyjaciele Bazylka! Smok zaprasza Was na swoją łąkę! W rogu ogrodzenia, przy swoim ulubionym płocie, tuż obok wejścia od ul. Kobielskiej Bazylek zgromadził krótsze i dłuższe deski oraz różnej maści patyki. Przy pomocy Doroty i Piotra Piszczatowskich zbudował z nich bazylkofony – stojące, leżące, wiszące. Każdy kawałek drewna brzmi inaczej, więc użyjcie swoich rąk i nóg i sprawdźcie, jaką muzykę można zagrać na tych smoczych instrumentach.

Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu >>>