null

Spacer rodzinny w Łazienkach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wyprawa do muzeum razem z dziećmi może być niezwykłą przygodą. Zapraszamy na spacer, podczas którego przekonacie się, że królewska kolekcja może prowadzić do miejsc, o których Wam się nawet nie śniło.

Przygotowaliśmy cztery trasy spaceru po Pałacu na Wyspie: szlak wodny, ptasi, kwiatowy i słoneczny. Podczas zapisów wskażcie trasę, którą chcielibyście podążyć, a następnie spotkajcie się z nami w Łazienkach. Po wyprawie, trwającej ok. 30 minut, każda rodzina otrzyma mapę z aktywnościami do samodzielnego wykorzystania w łazienkowskich ogrodach. W ten sposób będziecie mogli spędzić wspaniały, rodzinny dzień na łonie natury.

Wodny szlak
Pałac na Wyspie otacza woda. Stojąc na jednym z mostków, możecie obserwować ryby w stawie albo pływające w nim kaczki i łabędzie. Wody warto również poszukać w pałacowych wnętrzach. Zróbcie to wspólnie z nami. Natraficie nie tylko na ślady wodnych historii, lecz także wsłuchacie się w wodne dźwięki.

Ptasi szlak
W łazienkowskich ogrodach każdego dnia odbywa się ptasi koncert. Ptasich akcentów nie brakuje też w Pałacu na Wyspie. Jeśli tylko nastawicie uszu, z pewnością usłyszycie odgłosy skrzydlatych stworzeń, dobiegające z dekoracyjnych waz, grotesek w Sali Balowej czy obrazów wiszących w pałacowych pokojach.

Kwiatowy szlak
W dekoracjach Pałacu na Wyspie ukrytych jest mnóstwo florystycznych akcentów. Poszukajcie wspólnie z nami pięknych roślin z pałacowych wnętrz. Ciekawe, czy na wyprawę kwiatowym szlakiem wybierze się również młody byczek, miłośnik flory, mieszkający na mozaikowym stoliku w pokoju przy Sali Salomona.

Słoneczny szlak
W pałacowych oknach promienie słońca igrają z kunsztownymi żyrandolami, świecznikami i aplikami, rzucając na posadzkę migotliwe cienie, otulając rzeźby miękkim blaskiem i rozjaśniając pałacowe zakamarki. Sprawdźcie, w co jeszcze można się bawić ze słońcem, i poszukajcie jego śladów.

Kiedy : 18 marca g.10.45-11.15

Szczegóły lazienki-krolewskie.pl/