null

Magia osobowości, przyjaźń i pasja... – na inaugurację nowej sceny teatralnej w stolicy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czarno-białe zdjęcie: aktorka Maria Seweryn ubrana na czarno z dłońmi uniesionymi do góry
Maria Seweryn na próbie spektaklu | Autor: fot. Marta Ankiersztejn

Porywający, pełen emocji i wzruszeń spektakl „Édith i Marlene” w reżyserii Marii Seweryn będzie miał swoją premierę 26 maja na nowo powstałej „Scenie Impresaryjnej ŚWIT”.

Spektakl to opowieść o dążeniu do celu, miłości i spełnieniu, przeplatana największymi szlagierami z repertuaru Édith Piaf i Marleny Dietrich. Aktorki i aktorzy wystąpią wraz z zespołem muzycznym pod kierownictwem Jana Emila Młynarskiego, który przygotował nowe aranżacje wielkich przebojów Piaf i Dietrich.

Muzyczna opowieść o przyjaźni

„Édith i Marlene” to historia wieloletniej przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek: Édith Piaf i Marleny Dietrich. Największe przeboje z repertuaru artystek są nieodłącznym motywem tego spektaklu. Usłyszymy między innymi: „La vie en rose”, „Padam Padam” i „Milord” z repertuaru Édith Piaf, a także słynne piosenki „Ich hab’noch einen Koffer in Berlin” i „Lili Marleen” z repertuaru Marleny Dietrich.

Niewątpliwie jednym z najmocniejszych punktów przedstawienia jest postać i głos Elżbiety Nagel, która wciela się w rolę Édith Piaf. W rolę Marlene Dietrich wciela się Marcin Januszkiewicz. W spektaklu występują również: Matylda Damięcka jako Momone, Stanisław Banasiuk jako Leplée, Tomasz Borkowski jako Théo, Jakub Wieczorek jako Marcel i Andrzej Deskur jako Raymond. Aktorom na scenie towarzyszyć będzie trio pod kierownictwem Jana Emila Młynarskiego.

Nowa scena teatralna po prawej stronie Wisły

Spektakl „Édith i Marlene” zainauguruje działalność „Sceny Impresaryjnej ŚWIT”, nowego miejsca na mapie teatralnej Warszawy. Widownia liczy blisko 350 miejsc, a zatem jest największą ze wszystkich po prawej stronie Wisły.

Główna działalność Domu Kultury Świt skupiona jest wokół otwartych i różnorodnych wydarzeń kulturalnych odwołujących się do tradycji i wierzeń ludowych, kina, a także sceny muzycznej, znanej nie tylko z organizacji Festiwalu Muzyki Etnicznej „Korzenie Europy”. Przede wszystkim jednak jest miejscem spotkań dla mieszkańców w różnym wieku.

Więcej informacji o spektaklu – na stronie Domu Kultury Świt.