null

Rysunki w zeszycie. Warsztaty komiksowe w Lengrenówce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.11.2023 18:00 - 09.11.2023 21:00
Lengrenówka, Brzozowa 6/8a
Grafika zapowiadająca warsztaty Rysunki w zeszycie
Warsztaty z Krzysztofem Gawronkiewiczem

Muzeum Karykatury zaprasza na cykl warsztatów komiksowych pod nazwą Rysunki w zeszycie. Poprowadzi je Krzysztof Gawronkiewicz, autor m.in. ilustracji i okładek do książek, rysunków prasowych, komiksów. Warsztaty będą się odbywać w listopadzie i grudniu. To propozycja dla osób dorosłych, obowiązują zapisy.

Podczas cyklu spotkań zaprezentowane zostaną doświadczenia, pomysły, spostrzeżenia dotyczące rejestracji zaobserwowanej rzeczywistości za pomocą ilustracji w zeszycie.

Rzeczywistości, która niejednokrotnie stanowi tylko pretekst dla notatek wykonanych prostym szkicem lub skomplikowaną kompozycją bogatą w detale. Zeszyt przybiera tu formę rysunkowego pamiętnika, z którym wędrujemy przez las, spacerujemy ulicami miast, podróżujemy pociągiem. Zastępuje fotograficzny aparat. Łapie chwile i skupia je w kadrach, tworząc sekwencje przypominające impresyjną komiksową opowieść. W Lengrenówce spróbujemy uchwycić atmosferę tego wyjątkowego miejsca i klimat czterech wspólnych spotkań za pośrednictwem rysunków w zeszytach.

Terminy spotkań: 9.11, 16.11, 23.11, 30.11, 7.12, g. 18:00 – 21:00.

Szczegóły na stronie Muzeum Karykatury.