null

Les Amazones d’Afrique – 18. Festiwal Skrzyżowania Kultur

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.09.2022 19:00 - 10.09.2022 21:00
Dziecięcy rysunek przedstawiający kolorowych ludzi w kolorowych ubraniach tańczących i bawiących się wspólnie. Na górze tekst: "18. Festiwal Skrzyżowania Kultur w Warszawie, Teatr Dramatyczny 9-11 Września".
18. Festiwal Skrzyżowania Kultur

W programie tegorocznej, 18. edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur, tradycyjnie już pojawią się zespoły z różnych kontynentów naszego globu. Zobaczymy artystów z Włoch, Grecji, Białorusi, Ukrainy, Estonii, a także Mali czy Korei Płd. Nie zabraknie również akcentów polskich.

Twórcza siła łącząca międzynarodowe i międzypokoleniowe żeńskie głosy – Amazonki Afryki jednoczą się, aby poprzez muzykę stanąć do walki o prawa kobiet i dziewcząt. Muzyczny i wojowniczy projekt zbudowany wokół mariażu tradycyjnych zachodnioafrykańskich kultur ze współczesnymi brzmieniami dubu, bluesa, funku czy popu. I choć przekaz słowny jest bezsprzecznie ważny, to muzyczna ekspresja Amazonek również ma w sobie ogromną moc!

Projekt założyły w 2014 roku w Bamako trzy malijskie gwiazdy muzyki i działaczki społeczne - Mamani Keïta, Oumou Sangaré i Mariam Doumbia, w nagraniu pierwszej płyty „République Amazone” wzięły także udział Angélique Kidjo i Nneka. Nazwa grupy jest hołdem zarówno dla legendarnych wojowniczek, jak i dla jednej z pierwszych afrykańskich kobiecych grup będącej symbolem emancypacji – działającej od lat 60-tych wojskowej orkiestry Les Amazones de Guinée.

źródło: Festiwal Skrzyżowanie Kultur

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap